Na pograniczu prawdy i fikcji... Rusza Miesiąc Fotografii w Krakowie

Artyści 15. edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie zabierają nas w balansującą na pograniczu prawdy i fikcji podróż po świecie widzianym oczami obserwatora skrytego za aparatem fotograficznym.

Ślady pozostawione przez obcych w UFO Photo Archives, tańce z podtekstem erotycznym, operatorzy dronów zrzucający śmiercionośne pociski w Pakistanie, siedząc w bazie na pustyni pod Las Vegas. "Zewnątrz wewnątrz" to temat przewodni Programu Głównego. Jego kuratorem jest Gordon MacDonald, pochodzący z Wielkiej Brytanii kurator, wydawca i artysta.

Festiwal należy do najważniejszych europejskich wydarzeń fotograficznych, w ramach tej edycji zostaną zaprezentowane także ciesząca się ogromnym zainteresowaniem Sekcja ShowOFF, Przegląd Portfolio oraz dziesiątki wydarzeń towarzyszących.

ZOBACZ: To fotograf decyduje, jak głęboko zajrzeć do świata, który podgląda >>

- Tegoroczna edycja festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie jest dla mnie i dla całego zespołu bardzo wyjątkowa. Obchodzimy 15. urodziny. To ważny moment w historii tak dużego wydarzenia. Chcemy uczcić wszystkich tych, którzy przez lata to wydarzenie tworzyli, wspierali, motywowali nas do poszukiwań i eksperymentów, dodawali otuchy i doświadczali wspaniałości medium fotografii razem z nami – mówi Aga Dwernicka, dyrektorka festiwalu.

Początek Miesiąca Fotografii w Krakowie już 19 maja. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie photomonth.com/