Trzy kobiety sprzymierzają się przeciwko mężczyźnie. "Kobiety na skraju załamania nerwowego" niebawem w teatrze

"Kobiety na skraju załamania nerwowego" to jeden z najważniejszych filmów Almodóvara. Już niebawem będzie można zobaczyć go w formie musicalu w Warszawie w Teatrze Rampa.

Teatr Rampa zaprasza na polską prapremierę broadwayowskiego musicalu zrealizowanego według słynnego filmu Pedro Almodóvara. Spektakl w inscenizacji Jakuba Wociala i Santiago Bello (choreografia) reżyseruje Dominika Łakomska. W produkcji wystąpią najlepsi musicalowi aktorzy i wokaliści, m.in. Małgorzata Regent, Anna Sztejner, Dariusz Kordek oraz gwiazdy Teatru Rampa znane z  "Rapsodii..." z przebojami Queen czy rock opery "Jesus Christ Superstar" m.in. Natalia Piotrowska, Maciej Pawlak i Sebastian Machalski.

Bohaterką musicalu jest Pepa ślepo zakochana w Ivanie, który niegdyś dla niej zostawił żonę. Teraz to ona jest tą porzuconą dla młodszej kochanki. Przypadkiem -  opuszczona żona, była kochanka i obecna kochanka - w końcu się spotykają. Mogą ze sobą walczyć lub sprzymierzyć się przeciwko Ivanowi. Hiszpański temperament, dowcipne dialogi, nieoczekiwane zwroty akcji i poruszające piosenki to powody, dla których warto zobaczyć "Kobiety na skraju załamania nerwowego".

Film Almodóvara otworzył mu drzwi do kolejnych wielkich produkcji i tytułów - a co się z tym również łączy - do najważniejszych filmowych nagród. Już za "Kobiety na skraju załamania nerwowego" otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara. Zdobył też Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji w 1988 roku, 5 statuetek Goi (nagrody Hiszpańskiej Akademii Sztuk Filmowych), nagrodę publiczności na festiwalu w Toronto i kilka innych.

 

Autorski musical Davida Yazbeka i Jeffreya Lane'a szybko stał się hitem Broadwayu i West Endu. Właściwie w każdym miejscu na świecie, dokąd docierał, zbierał entuzjastyczne recenzje. David Yazbek o swoim musicalu mówi tak:

To zabawna, poruszająca i bardzo aktualna historia, którą można rozumieć na wielu poziomach - mówi.

Inscenizacja Teatru Rampa będzie zatem pierwszą w Polsce, drugą w Europie i trzecią na świecie. Premiera 6 października 2017 o godz. 19.00. Patronem Radiowym musicalu jest RMF Classic.

libretto Jeffrey Lane 
muzyka i słowa David Yazbek
wg filmu Pedro Almodóvara
przekład Jacek Mikołajczyk
inscenizacja Jakub Wocial, Santiago Bello (choreografia)

reżyseria  Dominika Łakomska,
kierownictwo muzyczne Jan Stokłosa
scenografia i kostiumy Alicja Patyniak-Rogozińska
mapping: Noiz Label – Michał Misiura, Jakub Kubara
kierownik produkcji Eliza Parol

OBSADA:
Pepa - MAŁGORZATA REGENT
Ivan - DARIUSZ KORDEK/ ROBERT KOWALSKI
Lucia - ANNA SZTEJNER
Carlos - MACIEJ PAWLAK
Marisa - NATALIA PIOTROWSKA
Candela - PAULINA GROCHOWSKA
Paulina - MARTA WARDYŃSKA
Taksówkarz - SEBASTIAN MACHALSKI
Cristina - MICHALINA SOSNA
Pepa (alternatywa) – Anna Sztejner
Lucia (alternatywa) – Agnieszka Fajlhauer
Taksówkarz (alternatywa) – Jakub Wocial

oraz zespół:

Katarzyna Walczak, Anna Kędroń, Mayu Gralińska, Urszula Dral, Ewelina Kruk, Natalia Kielan, Przemysława Niedzielski, Santiago Bello, Michał Cyran, Patryk Gładyś, Daniel Zawadzki, Robert Tondera

Premiery kinowe września: Erotyczny dramat Sofii Coppoli i bajka, który muszą obejrzeć także dorośli

Więcej o: