Almodóvar na deskach warszawskiego teatru. "Kobiety na skraju załamania nerwowego" znów na scenie

Musical Teatru Rampa "Kobiety na skraju załamania nerwowego" wg słynnego filmu Almodóvara zachwyca warszawską publiczność! Nie można go przegapić.

Ubiegłoroczna prapremiera polskiej inscenizacji brodwayowskiego musicalu "Kobiety na skraju załamania nerwowego" w Teatrze Rampa została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez dziennikarzy jak i widzów. Krytycy zgodnie stwierdzili, że twórcy przedstawienia choć zaczerpnęli z filmu Almodóvara, to jednak odważnie poszli w stronę nowoczesnego musicalu, stawiając na nowatorską inscenizację, perfekcyjną choreografię i świetne kreacje zarówno pod względem aktorskim jak i wokalnym. Kreacje te zapadają w pamięć dzięki wybitnym wykonawcom – Małgorzacie Regent (Pepa), Annie Sztejner (Lucia), Marcie Wardyńskiej (Paulina), Paulinie Grochowskiej (Candela), Natalii Piotrowskiej (Marisa) oraz m.in. Sebastianowi Machalskiemu (Taksówkarz) i Maciejowi Pawlakowi (Carlos).

 

Przypomnijmy, że twórcami sukcesu tego musicalu są młodzi wybitni artyści znani z innych hitów Rampy - "Rapsodii..." z przebojami Queen oraz rock opery "Jesus Christ Superstar". Spektakl wyreżyserowała Dominika Łakomska, autorami inscenizacji są Jakub Wocial i Santiago Bello, który również opracował choreografię. Artystom podczas każdego spektaklu towarzyszy band pod kierunkiem Jana Stokłosy, który odpowiada także za całą stronę muzyczną przedstawienia.

 

Fabuła musicalu skupiona jest wokół Pepy - wieloletniej kochanki Ivana porzuconej przez niego dla "nowszego modelu". Kilkanaście lat temu ten sam los z jej powodu spotkał żonę Ivana, Lucię. Komiczne sytuacje między różnymi kobietami: nieobliczalną byłą żoną, porzuconą i zakochaną Pepą oraz przyjaciółką Pepy – niezbyt lotną Candelą zapewniają dobrą zabawę i miejscami nutę refleksji. Tak jak u Almodóvara – relacje i interakcje bohaterów mówią nie tylko o zmiennej i pełnej skrajności naturze kobiet, ale o ich potrzebie miłości. Nowy musical Teatru Rampa obfituje w gorący hiszpański temperament, dowcipne dialogi i poruszające piosenki, stając się idealną wiosenną propozycją dla zakochanych.

Najbliższe spektakle już w weekend - 13, 14 i 15 kwietnia.

Więcej o: