Pacjenci w Kanadzie dostaną recepty na darmowe wizyty w muzeum. Od lekarzy

Po raz pierwszy w historii sztuka i kultura mają pomóc wrócić pacjentom do zdrowia. Lekarze w Montrealu już niedługo będą wypisywać recepty na darmowe wizyty w Muzeum Sztuk Pięknych.

Takiego pomysłu na leczenie jeszcze nie było nigdy wcześniej. Dzięki współpracy Muzeum Sztuk Pięknych i Związku Lekarzy francuskojęzycznych w Kanadzie, doktor będzie mógł w ramach leczenia wysłać swojego petenta do muzeum za darmo. Pomysłodawcy szczerze wierzą, że dzięki temu ludzie będą zdrowsi, szczęśliwsi i bardziej odporni.

Lekarze będą wypisywać recepty na darmowe wizyty w muzeum

Już w listopadzie pierwsi pacjenci powędrują na darmowe wycieczki po Muzeum Sztuk Pięknych w Montrealu. Dyrektor muzeum, Nathalie Bondil, wyobrażała sobie ten projekt już od dwóch lat. Ma nadzieję, że ten pomysł wcielony w życie utoruje drogę dla nowego podejścia do medycyny w XXI wieku.

Wszyscy zaangażowani mają nadzieję, że skorzystają na tym osoby z różnymi przypadłościami zarówno natury fizycznej, jak i psychicznej. Pacjent dodatkowo dzięki takiej recepcie będzie mógł udać się do muzeum w towarzystwie swojego opiekuna lub z członkami rodziny.

Na stronie Muzeum pojawiło się specjalne oświadczenie, w którym Nathalie Bondil zwraca uwagę, iż wszyscy sceptycy powinni pamiętać, jak kiedyś traktowano pozamedyczną opiekę zdrowotną:

Jestem przekonana, że w XXI wieku kultura stanie się tym, czym aktywność fizyczna była dla zdrowia w XX wieku.

Jej zdaniem dostęp do sztuki będzie mieć fenomenalny wpływ na ludzi:

Doświadczenia kulturalne wpłyną pozytywnie na zdrowie i dobrobyt tak samo jak uprawianie sportów. Sceptycy zrobią dobrze, jeśli sobie przypomną, że niecałe sto lat temu wierzono, że sport szkodzi ciału i zagraża kobiecej płodności. Tak samo jak lekarze zalecają swoim podopiecznym ćwiczenia fizyczne, teraz będą przepisywać wizytę w Montrealskim Muzeum Sztuk Pięknych.

Lekarze wydadzą swoim pacjentom recepty, które będą obejmować bilet dla dwójki dorosłych i dwójki dzieci poniżej 17. roku życia. Program ma potrwać rok, ale jego pomysłodawcy mają nadzieję, że idea rozprzestrzeni się w całej Kanadzie, a potem na całym świecie.  

Komentarze (6)
Pacjenci dostaną od lekarzy recepty na darmowe wizyty w muzeum
Zaloguj się
 • rumakmorski

  Oceniono 3 razy 3

  Ja też chcę!

 • joankb

  Oceniono 2 razy 2

  U nas niedługo tylko takie recepty będą...

 • 1sz-truten

  Oceniono 1 raz 1

  No to teraz tylko czekac , zamiast recepty na leki nasi emeryci dostana bilet na zwiedzanie muzeum :-)

 • katejot666

  0

  Jeden spojrzy na wnętrze japońskiego domu i zachwyci się wyrafinowanym minimalizmem. Drugi spojrzy na to samo i powie: ''iii, ale bieda, nawet fotela nie ma''
  Albo obrazy impresjonistów- dla jednych czyste, emocjonalne piękno, dla innych nieporadny bohomaz (my ze szwagrem, po litrze, malujemy lepsze).

  Nie dla każdego recepta na muzeum, moim skromnym zdaniem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX