Gwiazdy "pozują" do zdjęć ze swoją młodszą wersją. Amy Winehouse była naprawdę uroczą baletnicą

Ard Gelinck to holenderski grafik komputerowy, który stworzył nader interesujący projekt. Na serii kolaży przedstawiających różne gwiazdy ze świata popkultury zestawia zdjęcia z młodości słynnych osób z ich podobiznami w bardziej zaawansowanym wieku. Efekty jego pracy robią niezwykłe wrażenie.
Zobacz wideo

Jak przez lata swojej oszałamiającej kariery zmienił się z wyglądu Freddie Mercury? A jak starszy David Bowie prezentowałby się u boku młodszej wersji siebie? Rozpoznalibyście Madonnę z początków jej kariery? Czy patrząc na buzię małego Eda Sheerana, uwierzylibyście, że ten sam brzdąc o latach będzie jednym z najbardziej lubianych muzyków świata?

Po to powstał Photoshop

Ard Gelinck wykorzystał możliwości Photoshopa, żeby pokazać upływ czasu i jego wpływ na tych najsłynniejszych ludzi na jednym zdjęciu. Ard już od dłuższego czasu na swoim koncie na Instagramie publikuje kolaże zestawiające podobizny sław z całego świata z ich młodszymi wcieleniami. Oglądanie ich to sama przyjemność.

Oto jak upływ czasu zmienił wygląd Freddiego Mercury'ego. To chyba dobrze, że zmienił w międzyczasie fryzurę:

 

Madonna nie bez powodu nazywana jest królową popu:

 

Tina Turner się nie starzeje. Uwierzycie, że ma 79 lat?

 

Pamiętacie urocze szwedzkie filmy o Pippi Pończoszance? Inger Nilsson nawet po tylu latach dalej ma rozbrajający uśmiech:

 

George Clooney niewątpliwie zyskuje na uroku osobistym z upływem lat. Trudno go rozpoznać w tym młodzieńcu z dziwną fryzurą:

 

Ed Sheeran jako mało chłopiec był wyjątkowo pocieszny:

 

David Bowie niezależnie od wieku miał w sobie dużo charyzmy:

 

Podobnie jest w przypadku Roberta Redforda:

 

Amy Winehouse w dzieciństwie tańczyła w balecie:

 

Robbie Williams wygląda na dużo mniej zbuntowanego:

 

Sylvester Stallone faktycznie może sobie pogratulować świetnej formy:

 

Kiedy Daniel Radcliffe zaczynał grać Harrego Pottera był jeszcze małym chłopcem. Aktor dorastał na naszych oczach, mimo to zestawienie dalej jest uderzające:

 

Leonardo DiCaprio zdecydowanie nabrał dojrzalszych rysów:

 

Na powyższych przykładach widać, że upływ czasu bardzo może zmienić ludzkie rysy. Niekoniecznie to dotyczy słynnych osób, które zdają się naginać prawa fizyki i prawie w ogóle po nich nie widać, że są starsze. Ale nie zapominajmy, że nie tylko ludzie się zmieniają - podobnie jest w przypadku ubrań i fryzur. Czasem to właśnie one powoduję, że z zażenowaniem ogląda się swoje stare fotografie.

Całkiem niedawno dzięki #10yearschallenge wszyscy się przekonaliśmy na własnym przykładzie, że oglądanie zestawień zdjęć wykonanych "po latach" jest wciągające. A prace Arda tylko to udowadniają, warto więc śledzić jego konto na Instagramie, żeby móc na bieżąco oglądać jego kolejne prace. 

Więcej o: