Wystawa prac Tomasza Trzupka na 30-lecie pracowni JEMS

W piątek w Warszawie otworzona zostanie wystawa malarstwa Tomasz Trzupka - architekta związanego z Warszawską Pracownią JEMS Architekci, która właśnie kończy 30 lat. To nie jedyna atrakcja związana z tą okrągłą rocznicą.

Jak czytamy na stronie organizatorów: „Obrazy (Trzupka - red.) w subiektywny, syntetyczny sposób analizują i interpretują projekty JEMS, poszukując esencji, istotnych cech architektury założonej 30 lat temu pracowni. Wystawa w przestrzeniach Marzyciele i Rzemieślnicy otwarta będzie od 22 marca do 4 kwietnia w godzinach od 12:00 do 20:00, od poniedziałku do niedzieli. Wstęp wolny”.

W ramach wydarzeń towarzyszących w kolejny czwartek – 28 marca o 18:00 – odbędzie się dyskusja o przyszłości architektury z udziałem Marcina Wichy - grafika, rysownika, felietonisty, pisarza, Doroty Leśniak - redaktorki naczelnej kwartalnika „Autoportret” i Macieja Siudy - architekta i projektanta. Rozmowę poprowadzą przedstawiciele JEMS Architekci -Łukasz Stępnik i Zygmunt Borawski.

„Podczas dyskusji chcemy i wspólnie zastanowić się nad obecnym stanem architektury i związanej z nią krytyki, oscylując wokół haseł związanych z autonomią formy i przestrzeni, a także rolą architekta we współczesnym społeczeństwie i kulturze” – czytamy na stronie organizatorów.

Pracownia JEMS ma na swoim koncie wiele przedsięwzięć, m.in. projekt siedziby Agora S.A., który był wielokrotnie nagradzany.