Banksy ustawił się między ulicznymi sprzedawcami w Wenecji. Przegoniła go straż miejska

Banksy wrócił z kolejnym prowokacyjnym pomysłem. Artysta właśnie opublikował film, na którym pokazuje jak zostaje przegoniony z placu Świętego Marka w Wenecji za brak pozwolenia na prowadzenie stoiska. Ustawił się w miejscu publicznym ze swoim nowym dziełem "Wenecja w oleju", bo nie dostał oficjalnego zaproszenia na Biennale Sztuki.

Banksy to jeden z najbardziej znanych artystów na świecie, który mimo to pozostaje od lat anonimowy. Znany jest z różnych kontrowersyjnych akcji, tylko ostatnio pociął swój własny obraz na aukcji chwilę po tym, jak został kupiony. Teraz zadziałał w Wenecji, gdzie odbywa się słynne Biennale Sztuki, na które nie został zaproszony.

>>>Banksy rozdał 1000 swoich kontrowersyjnych plakatów za darmo. Też możecie go mieć<<<

Straż Miejska z Wenecji przegoniła Banksy'ego

Banksy postanowił, że zaprezentuje swoje najnowsze dzieło na słynnym placu Świętego Marka w Wenecji. Pokazał film, na którym widać jak wśród ulicznych malarzy, którzy sprzedają dość kiczowate widoczki z miasta, ustawił swoje stoisko. Pod nagraniem napisał:

Ustawiłem swoje stoisko na Biennale w Wenecji. Mimo że to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie kulturalne na świecie, z jakiegoś powodu nie zostałem nigdy na nie zaproszony.
 

>>>Banksy pokazał, jak planował zniszczyć "Dziewczynkę z balonikiem". Przyznał się do błędu?<<<

Na ulicznym stoisku zaprezentował najnowszą kompozycję "Wenecja w oleju". Angielski tytuł - "Venice in oil" - jest wieloznaczny. "Oil" po angielsku może oznaczać w tym wypadku zarówno ropę naftową, jak i sposób wykonania obrazu, tj. farby olejne.

Dzieło to składa się z kilkunastu płócien w różnych rozmiarach połączonych w większą całość - każde z nich zawiera kawałek wielkiego statku wycieczkowego, który przepływa między weneckimi gondolierami i zakrywa historyczne miasto. Tak właśnie słynny brytyjski artysta postanowił skomentować problem z zanieczyszczeniami, które powodują te duże statki pasażerskie w popularnym wśród turystów mieście. Stanowią tam spory problem w ostatnich latach i są coraz częstszym tematem publicznej dyskusji. 

Na filmie nawet słychać jak włoscy przechodnie chwalą dzieło, mówiąc, że jest "naprawdę piękne". Niemniej Banksy ustawił się na placu bez pozwolenia - zjawili się zatem strażnicy miejscy i przegonili go z miejsca. Nie wiedzieli przecież, że prawdopodobnie rozmawiają z najsłynniejszym artystą świata - Banksy tradycyjnie już zakrywał twarz na nagraniu. 

>>>Obraz Banksy'ego sprzedano za milion funtów. Dzieło uległo zniszczeniu i.. może być dwa razy droższe!<<<

Więcej o:
Komentarze (22)
Banksy ustawił się między ulicznymi sprzedawcami w Wenecji. Przegoniła go straż miejska
Zaloguj się
 • blahblah69

  Oceniono 33 razy 25

  Dobrze ze nie ustawił sie w nad Motławą w Gdańsku - wowczas najpewniej straciłby obraz i wylądował na dołku na 24h

 • dziuraweportki

  Oceniono 13 razy 13

  Gdyby Chrystus przyszedł raz jeszcze ze sprawą do ludzi zostałby przegoniony przez klechów, gdzie pieprz rośnie, albo, co pewniejsze, skończył na dołku za obrazę uczuć religijnych.

 • lodzermensz1

  Oceniono 15 razy 13

  Obraz świetny. Byłem w Wenecji kilka razy i chyba za każdym razem widziałem jeden z tych gigantycznych wycieczkowców. Świetnie to uchwycił.
  A przy okazji zrobił fajny performance.

 • vomitorium1

  Oceniono 12 razy 12

  "Nie wiedzieli przecież, że prawdopodobnie rozmawiają z najsłynniejszym artystą świata ... "
  i że każdy
  z tych obrazków
  jest teraz wart miliony

 • ps11111ps

  Oceniono 14 razy 12

  Banksy! Please arrive to Poland. In Lichen we have a nice huge canvas. You can use it and paint anything you want. But the best would be if your painting was related to child se*ual abuse (CSA) . Please watch latest movie of Sekielski brothers and you will find out what am I talking about

 • mkk3a

  Oceniono 27 razy 11

  "Nie wiedzieli przecież, że prawdopodobnie rozmawiają z najsłynniejszym artystą świata ".
  A co to ma znaczyć? Nawet jakby wiedzieli, to powinni go tak samo przegonić.

 • pieknyinaczej

  Oceniono 40 razy 6

  Od tego strażnicy miejscy są i tyle w temacie ,

 • aalliiccee

  Oceniono 7 razy 5

  dobre, dobre

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX