Banksy znowu zaskakuje - tym razem na lotnisku Heathrow

Banksy pochwalił się na Instagramie swoją najnowszą pracą, którą można oglądać na londyńskim lotnisku Heathrow. To komentarz artysty do Brexitu.

Praca Banksy'ego pojawiła się na bramie, którą przechodzili pasażerowie przybywający z krajów Unii Europejskiej. Teraz jest zamknięta na kłódkę, którą wykorzystał lubiący budzić kontrowersje, ukrywający swoją tożsamość twórca. Próbuje ją zniszczyć szczur, znany z innych dzieł Banksy'ego. Nad nim znalazł się z kolei napis "Keep Ou" - brakująca litera "t" służy zwierzęciu właśnie do rozwalenia kłódki.

 

"Keep Ou" powstała w ramach corocznej letniej wystawy organizowanej przez Royal Art Academy. Będzie ją można oglądać do 12 sierpnia.

Banksy lubi kontrowersje

Banksy to jeden z najbardziej znanych artystów na świecie, twórca zaangażowanego graffiti, który mimo to od lat pozostaje anonimowy. Od lat podejmowane są próby zdemaskowania go, ale nadal nie wiemy, kim jest. Prawdopodobnie ma na imię Robert.

Jest znany i z tego, że komentuje rzeczywistość w swoich pracach, i z tego, że lubi budzić kontrowersje. W zeszłym roku pociął swój własny obraz na aukcji chwilę po tym, jak został kupiony za około 1 mln funtów.

Ostatnio pojawił się w Wenecji w czasie, gdy odbywało się tam Biennale Sztuki, na które nie został zaproszony. Artysta pokazał film, na którym widać jak wśród ulicznych malarzy, którzy sprzedają dość kiczowate widoczki z miasta, ustawił swoje stoisko. Przegonili go strażnicy miejscy.

Więcej o:
Komentarze (19)
Banksy znowu zaskakuje - tym razem na lotnisku Heathrow
Zaloguj się
 • mapi7

  Oceniono 11 razy 5

  Banksy jest fantastyczny!!!!!

 • vomitorium1

  Oceniono 3 razy 1

  "Artysta pokazał film, na którym widać jak wśród ulicznych malarzy, którzy sprzedają dość kiczowate widoczki z miasta, ustawił swoje stoisko."
  nie jestem pewien
  czy to ten artysta (?)
  (w wenecji
  pozostawił parę murali
  gdzie nie ma wątpliwosci
  że to banksy (myśl + wykonanie))

 • 100igniew

  0

  A jednak nie wystarczy być tajemniczym. !

 • pegaz751

  0

  uwielbiam jak wkręcacie się w Bansego....uwielbiam...
  Jak kiedyś prawda wyjdzie na jaw szczeki Wam pospadają...ale będzie ubaw.

 • chamip_rostak

  0

  Taaa... Mozna ja podziwiac na lotnisku Heathrow. Panom Redaktorom sledzacym Banksy’ego na Instagramie polecam przestudiowanie znaczenia słowa ‘salvaged’...:) Jesli to nie pomoze, lub okaze sie zbyt skomplikowane, proponuje zgooglowac wspomniana wystawe i sprawdzic gdzie sie znajduje...

 • kaktus-2

  Oceniono 16 razy 0

  Na lotnisku międzynarodowym, w kraju, gdzie co kilka miesięcy jest atak terrorystyczny, jakiś koleś nieniepokojony przez nikogo wchodzi z puszką farby do zamkniętej części lotniska i robi obrazek na ścianie po czym rozpływa się w powietrzu... taaaaak to baaaaaardzo prawdopodobne... Sarna by powiedziała, że tak było...

 • vistooo

  Oceniono 6 razy -2

  Banksy sranksy

 • brainjacker

  Oceniono 25 razy -15

  Banksy to niestety marna podrobka Blek Le Rat. Szczur zywcem skopiowany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX