Tak brzmiał głos Fridy Kahlo? Badacze twierdzą, że znaleźli nagranie [POSŁUCHAJ]

Chociaż jej obrazy są znane nie tylko koneserom sztuki, ale stały się znaczącym elementem popkultury, do tej pory nie wiedzieliśmy, jak brzmiał jej głos. 90-sekundowy materiał audio, zdaniem meksykańskich badaczy, to najpewniej zapis wypowiedzi Fridy Kahlo.
Zobacz wideo

Nagranie zostało znalezione w archiwum meksykańskiego scenarzysty Álvaro Gálveza y Fuentesa. To prawdopodobnie fragment audycji radiowej z 1953 lub 1954 roku, poświęconej mężowi artystki - Diego Riverze. Jeśli specjaliści potwierdzą, że głos rzeczywiście należy do Fridy Kahlo, będzie to jedyne znane nagranie, w którym można usłyszeć malarkę. 

''Małżeństwo słonia i gołębia''. Osobliwy związek Fridy Kahlo i Diega Rivery >>

Frida Kahlo de Rivera to artystka bardzo popularna na całym świecie. Znana jest przede wszystkim ze swoich licznych autoportretów, na których widoczne są "ból i pasja" wyrażone w intensywnej, jaskrawej kolorystyce (artystka w wieku sześciu lat zachorowała na polio, kilka lat później uszkodziła kręgosłup w wypadku komunikacyjnym). W wieku 22 lat Kahlo poślubiła sławnego meksykańskiego malarza, Diego Riverę.

Więcej o: