"(Nie)znajomi" nadal szaleją w kinach, zaraz historia trafi do teatru. Kto w obsadzie?

"(Nie)znajomi" to jeden z najchętniej oglądanych w tym roku polskich filmów - bilety do kina kupiło już ponad 600 tys. ludzi. Historię inspirowaną włoskim filmem teraz wystawi Teatr Studio Buffo. Kto znalazł się w obsadzie?
Zobacz wideo

"Dobrze się kłamie" to spektakl, który będzie miał premierę 5 grudnia w warszawskim Teatr Studio Buffo. Adaptację oraz tłumaczenie przygotował Bartosz Wierzbięta, który pracował m.in. przy "Shreku" i "Pingwinach z Madagaskaru". "Dobrze się kłamie", dotykający problemów małżeńskich par w średnim wieku, reżyseruje Marcin Hycnar. To - jak zapowiadają producenci - pełne wrażliwości i nastrojowości połączenie lekkiej komedii i gorzkiego dramatu, osadzone w duchu oczyszczającego oraz błyskotliwego dialogu.

"Dobrze się kłamie" - w obsadzie m.in. Olga Bołądź i Bartłomiej Topa

Trzeba przyznać, że obsada spektaklu prezentuje się co najmniej obiecująco. W polskiej wersji filmowej zagrali: Maja Ostaszewska, Tomasz Kot, Kasia Smutniak, Łukasz Simlat, Michał Żurawski, Aleksandra Domańska i Wojciech Żołądkowicz. Na scenie warszawskiego teatru w grupę przyjaciół wcielą się: Szymon Bobrowski, Anita Sokołowska, Marcin Perchuć, Olga Bołądź, Wojciech Zieliński, Katarzyna Kwiatkowska, Przemysław Sadowski i Bartłomiej Topa.

Spektakl to historia grupy przyjaciół, która co jakiś czas spotyka się na kolacji. Tym razem planują wspólnie oglądać zaćmienie księżyca. Jego fazy według wielu wierzeń wpływają na nasze zachowanie i nastrój. Ludzie mogą stać się nieprzewidywalni…

W opisie czytamy: "Zaczęło się jak zwykle. Żarty, ploteczki, docinki - jak to wśród przyjaciół - wesoło. Do czasu, gdy ktoś zaproponował grę. Co stanie się kiedy wszyscy podzielą się zawartością swojego telefonu, ujawnią maile i SMS-y? Szybko okazuje się, że w ten sposób na jaw zaczynają wychodzić kolejne tajemnice skrywane nie tylko przed znajomymi, ale głównie współmałżonkami. W towarzystwie dochodzi do kolejnych konfliktów, które trudno jest zażegnać. Komu 'ściemnianie' wyjdzie na dobre, a kto całkowicie się pogrąży?".

Zarówno "(Nie)znajomi" jak i "Dobrze się kłamie" powstały w oparciu o film Paolo Genovese znany w Polsce pod tytułem "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie". Tamta produkcja została nagrodzona przez Włoską Akademię Filmową statuetkami dla najlepszego filmu i za scenariusz w 2016 roku. 

Więcej o: