"RZ": Asystent polityczny Glińskiego pracował wcześniej tylko w KFC. "To niedopełnienie standardów"

Wicepremier Piotr Gliński na stanowisku asystenta politycznego zatrudnił mężczyznę, który do tej pory pracował jedynie w KFC - donosi "Rzeczpospolita". Jak mówi szef gabinetu ministra kultury, na zatrudnienie mężczyzny wpływ miało m.in. wykształcenie zdobyte w "najlepszym w Polsce ośrodku kształcącym politologów".

Asystentem politycznym Piotra Glińskiego 16 listopada został 25-letni Krzysztof Przekwas. Współpracownikiem wicepremiera i ministra kultury jest od początku września, a po wyborach został zatrudniony ponownie. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", Przekwas w CV w rubryce "miejsce zatrudnienia w okresie poprzedzającym dzień zatrudnienia w KPRM" wpisał wyłącznie KFC na Puławskiej w Warszawie.

25-latek jest pracownikiem Glińskiego, jako wicepremiera, więc pensję wypłaca mu Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Na to stanowisko wymagane jest wyższe wykształcenie i przynajmniej dwa lata stażu pracy. Z tego ostatniego można zrezygnować w "szczególnie uzasadnionych przypadkach".

Piotr Mazurek, szef gabinetu Piotra Glińskiego, powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że o zatrudnieniu Krzysztofa Przekwasa zadecydowało "wykształcenie wyższe magisterskie z zakresu nauk politycznych ze specjalizacją administracja publiczna", które uzyskał na Uniwersytecie Warszawskim. Jak podkreśla, jest to najlepszy ośrodek w kraju kształcący politologów. Dodał, że przy jego zatrudnianiu wzięto także pod uwagę "doświadczenie zawodowe, społeczne, wolontariackie", a także "szkolenia, kursy i programy edukacyjno-formacyjne", w których Przekwas brał udział.

Studenci często dorabiają do swojego utrzymania w obcym mieście, pracując w różnych miejscach, np. gastronomii

- powiedział Mazurek. Dodał, że pensja asystenta politycznego jest niewiele wyższa od płacy minimalnej i wynosi 3170 zł brutto. Nie podał jednak informacji, czy Przekwas rzeczywiście tyle zarabia.

Krzysztof Brejza: To niedopełnieni standardów

Sprawę skomentował Krzysztof Brejza, senator Koalicji Obywatelskiej.

To niedopełnienie standardów. W gabinecie politycznym wicepremiera nie powinno być człowieka z gołym CV

- stwierdził polityk. Przed objęciem władzy, Prawo i Sprawiedliwość domagało się likwidacji stanowisk politycznych. Jednak po wyborach nic się nie zmieniło w tej kwestii. Przypomnijmy, że doradcą Antoniego Macierewicza jako ministra obrony został 20-letni Edmund Janniger, a szefem gabinetu politycznego - 25-letni Bartłomiej Misiewicz.

Polityk, a zwłaszcza minister kultury, musi szukać kontaktu z młodszymi rocznikami i stąd wynika duża koniunktura na dwudziestoletnich asystentów

- ocenił z kolei w rozmowie z "Rzeczpospolitą" prof. Rafał Chwedoruk.

>>> Jarosław Kaczyński o składzie nowego rządu. Zobacz wideo:

Więcej o:
Komentarze (142)
"RZ": Asystent polityczny Glińskiego pracował wcześniej tylko w KFC. "To niedopełnienie standardów"
Zaloguj się
 • punter

  Oceniono 77 razy 69

  KFC kuźnią kadr pisowskich.

  Czekamy na transfery z McDonaldsa do Orlenu i z BurgerKinga do PKO.

 • quinquedactylus

  Oceniono 71 razy 65

  Czy wszyscy ci pomyleńcy z pisuaru lubią młodych mężczyzn?

 • antypiss

  Oceniono 50 razy 50

  Ciągnie ich do tych młodych chłopaków, hmm. Potem nam zaglądają w majtki i coś mamroczą o moralności, chrześcijańskich naukach i takie tam. Pis to zło.

 • 111slavo

  Oceniono 49 razy 49

  Zadziwiajaca jest milosc starych piSSowskich świn do mlodych chlopcow...

 • hamsterx

  Oceniono 44 razy 44

  To jest córka leśniczego w ministerstwie „kultury”

 • janjan101

  Oceniono 43 razy 43

  Prof. od tabletu to mgr. od smażonych skrzydełek.

 • czechy11

  Oceniono 42 razy 40

  Branża gastronomiczna w PiS górą. Zaczęła Przyłębska 😂😂

 • marc.pl

  Oceniono 35 razy 35

  No cóż Polacy w ostatnich wyborach pokazali że w pełni akceptują upadek cywilizacyjny swojego kraju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX