Nowy mural Banksy'ego. Przypomina, co jest najważniejsze w świętach Bożego Narodzenia

Banksy zaprezentował swoją nową pracę, która pojawiła się w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Tym razem artysta porusza problem bezdomności w szczególnym czasie świąt Bożego Narodzenia.
Zobacz wideo

Mural pojawił się w poniedziałek 9 grudnia przy Vyse Street w Birmingham - w części miasta, w której znajduje się dużo sklepów z ekskluzywną biżuterią. Na ceglanej ścianie Banksy namalował zaprzęg reniferów, które wzbijają się ku niebu.

Nowy mural Banksy'ego w Wielkiej Brytanii porusza problem bezdomności

Renifery namalowano po prawej stronie ławki, którą zajął bezdomny o imieniu Ryan. Na nagraniu udostępnionym na Instagramie Banksy'ego widać, jak mężczyzna wypija napój, a następnie układa się na ławce ze swoimi rzeczami. Wtedy kamera pokazuje mural widoczny obok, co razem staje się nawiązaniem do jednego z najbardziej znanych motywów świat Bożego Narodzenia.

 

Pod nagraniem Banksy napisał: "Niech Bóg błogosławi Birmingham. W ciągu 20 minut, kiedy nagrywaliśmy wideo z udziałem Ryana na tej ławce, przechodnie wręczyli mu gorący napój, dwie tabliczki czekolady i zapalniczkę. On nie musiał o nic prosić". Tym samym artysta najprawdopodobniej chce zwrócić uwagę na to, jak dużo ludzi pozostaje bez jedzenia, schronienia i towarzystwa w święta - w czasie, gdy powinno być odwrotnie.

Więcej o: