Olga Tokarczuk jako figurka Lego. "Powinna być cała seria noblistów"

Olga Tokarczuk 10 grudnia odebrała Literacką Nagrodę Nobla za 2018 rok. Dowody sympatii, gratulacje, prośby o autografy i wspólne zdjęcia to ostatnio codzienność pisarki. Na swoim instagramie dzieli się także niezwykłymi pomysłami fanów jej twórczości.

Polska noblistka zamieściła na swoim profilu na Instagramie figurkę Lego przypominającą ją samą. To dzieło autorstwa Tomka Skoga, który specjalizuje się w tworzeniu tego typu prac.

 

"To wspaniała wiadomość, ponieważ Olga jest doskonałą pisarką" - napisał o uroczystości odebrania przez pisarkę medalu i dyplomu z rąk króla Szwecji Karola Gustawa. Skog dodał, gratulując Oldze Tokarczuk:

Jej twórczość obraca się wokół mitów, historii, filozofii, tajemnicy i po prostu opowieści.

Ten sposób na pokazanie radości z polskiego Nobla spodobał się wielu obserwującym Olgę Tokarczuk na Instagramie. "Powinna być seria noblistów z Lego! Super!", "Wspaniale... Cudnie" - komentowali.

Agnieszka Holland: Czas na film według oryginalnego scenariusza Tokarczuk. Rozmawiamy już o tym>>

Skog jest fotografem, który ma na koncie wiele prac przedstawiających prawdziwe i fikcyjne postaci zbudowane przy użyciu klocków Lego. Na jego profilu można znaleźć m.in. Neo z "Matriksa":

 

Jest tam także portret francuskiej piosenkarki Edith Piaf:

 

Tak wg Skoga prezentuje się legendarny aktor Charlie Chaplin:

 

To nie jedyna taka Olga Tokarczuk

Jeśli zaś chodzi o samą Tokarczuk, to nie tylko Skog wpadł na taki pomysł uczczenia jej Nagrody Nobla. Także nauczyciel i wykładowca Uniwersytetu SWPS, uhonorowany tytułem Nauczyciela Roku w 2018 r.  Przemysław Staroń postanowił sięgnąć po klocki. Jak sam napisał, gdy Skog publikował swoje zdjęcie, on już prawie kończył swoją figurkę, ale to - jak przyznał - tylko zmotywowało go do przyspieszenia pracy. Staroń pod swoim zdjęciem, także zamieszczonym potem na Instagramie pisarki, napisał:

Kocham Panią, czuła piewczyni baśni, mitów i opowieści.
 

Angielska tłumaczka Tokarczuk o wręczeniu pisarce Nobla: Byłam głęboko poruszona, płakałam jak na ślubie >>

<<Reklama>> Książki autorki dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (48)
Olga Tokarczuk jako figurka Lego. "Powinna być cała seria noblistów"
Zaloguj się
 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 20 razy 10

  Psy spuszczone przez ministra (braku)kultury, zdają egzamin z PISania.

 • gabkwi

  Oceniono 15 razy 9

  Do pisowskich trolli - wasze obelgi i wulgaryzmy, w których się prześcigacie, aby zohydzić kogoś, komu do pięt nawet nie dorastacie, nienawiść do wszystkiego co inteligentne i kulturalne, wystawia świadectwo wam i waszym mocodawcom, bo nie wierzę, że ktoś robi to z własnej woli i całkiem darmo.

 • wlkp88

  Oceniono 19 razy 5

  Gratulacje dla O.Tokarczuk szkoda że Wolszczan nie dostał z Fizyki tylko Niemiec za to co Wolszczan odkrył .No ale jeszcze po tylu latach prokuratura Szwedzka wreszcie chce wydać S.Michnika zbrodniarza Stalinowskiego który jak przystało na Tchórza schronił się w neutralnej Szwecji

 • optymistaa43

  Oceniono 12 razy 4

  Tokarczuk i Holland ,dwie polskie kobiety wybijajace sie ponad przecietnosc.Kiedy dojdzie do pisania scenariusza macie Panie piekny temat.Prawda o Nas. To nie tylko przykladowo ratowanie zydow Sendlerowa,prawda jest tez to ze musimy teraz Polske przed uratowanymi zydami bronic bo jeden z nich,zydkaczynski jest do nas przesiakniety nienawiscia ,ktora wyniosl do Polski z domu..Nic nie pomoze niestety,Tokarczuk ma racje.Za co to wszystkie sasiedzkie nacje nas z ledwoscia toleruja ,wieki cale trwalo ich przez nas zniewolenie.Tak jak my nienawidzimy naszych zaborcow tak samo nienawidza nas ZydziUkraincy,Bialorusini,Litwini,nic nie lepsi jestesmy od germanca, ktory na swoich sztandarach mial "drang nach osten",robilismy to samo.Jak to opisal Sienkiewicz w Ogniem i Mieczem,mordowalismy,palilismy,gwalcilismy,Nasza sredniowieczna dzicz i my sami nie jestesmy lepsi odzyda ,ktory mordowal juz w czasach biblijnych i morduje do dzisiaj.Tak ze ciemnoto PiSowska,wcale nie jestesmy inni,jestesmy nacja ze straszna przeszloscia.bylismy od morza do morza,owszem ale dzieki warcholom podobnym jak dzisiejsi Morawiecki ,Duda,Glinski,Terlecki,Sasin,Piotrowicz,Pawlowicz i i i ,majacym Ojczyzne za nic jestesmy tam gdzie jestesmy.Odwalcie sie od Tokarczuk,Ona chce was ostrzec do czego moze dzisiejsza wladza doprowadzic i chwala jej za to.

 • melamed

  Oceniono 28 razy 2

  Wspaniale.Gazeta tez powinna uhonorowac noblistke w Plotku.Protestujaca bez majtek w interesie bezpanskich kundli albo pokazujaca na sciance kawalek cycka na balu weteranow.

 • sselrats

  0

  A wszystko propagowane na mediach USA: Twitter, Fqacebook...

 • pilotpirx2

  Oceniono 10 razy -2

  A playboy jej nie chce ??? Normalnie szok! Zostały klocki , chociaż na klockach Grodzka była by bardziej wyrazista, bo wygląda jak kloc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX