Olga Tokarczuk jako figurka Lego. "Powinna być cała seria noblistów"

Olga Tokarczuk 10 grudnia odebrała Literacką Nagrodę Nobla za 2018 rok. Dowody sympatii, gratulacje, prośby o autografy i wspólne zdjęcia to ostatnio codzienność pisarki. Na swoim instagramie dzieli się także niezwykłymi pomysłami fanów jej twórczości.
Zobacz wideo

Polska noblistka zamieściła na swoim profilu na Instagramie figurkę Lego przypominającą ją samą. To dzieło autorstwa Tomka Skoga, który specjalizuje się w tworzeniu tego typu prac.

 

"To wspaniała wiadomość, ponieważ Olga jest doskonałą pisarką" - napisał o uroczystości odebrania przez pisarkę medalu i dyplomu z rąk króla Szwecji Karola Gustawa. Skog dodał, gratulując Oldze Tokarczuk:

Jej twórczość obraca się wokół mitów, historii, filozofii, tajemnicy i po prostu opowieści.

Ten sposób na pokazanie radości z polskiego Nobla spodobał się wielu obserwującym Olgę Tokarczuk na Instagramie. "Powinna być seria noblistów z Lego! Super!", "Wspaniale... Cudnie" - komentowali.

Agnieszka Holland: Czas na film według oryginalnego scenariusza Tokarczuk. Rozmawiamy już o tym>>

Skog jest fotografem, który ma na koncie wiele prac przedstawiających prawdziwe i fikcyjne postaci zbudowane przy użyciu klocków Lego. Na jego profilu można znaleźć m.in. Neo z "Matriksa":

 

Jest tam także portret francuskiej piosenkarki Edith Piaf:

 

Tak wg Skoga prezentuje się legendarny aktor Charlie Chaplin:

 

To nie jedyna taka Olga Tokarczuk

Jeśli zaś chodzi o samą Tokarczuk, to nie tylko Skog wpadł na taki pomysł uczczenia jej Nagrody Nobla. Także nauczyciel i wykładowca Uniwersytetu SWPS, uhonorowany tytułem Nauczyciela Roku w 2018 r.  Przemysław Staroń postanowił sięgnąć po klocki. Jak sam napisał, gdy Skog publikował swoje zdjęcie, on już prawie kończył swoją figurkę, ale to - jak przyznał - tylko zmotywowało go do przyspieszenia pracy. Staroń pod swoim zdjęciem, także zamieszczonym potem na Instagramie pisarki, napisał:

Kocham Panią, czuła piewczyni baśni, mitów i opowieści.
 

Angielska tłumaczka Tokarczuk o wręczeniu pisarce Nobla: Byłam głęboko poruszona, płakałam jak na ślubie >>

<<Reklama>> Książki autorki dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: