28. finał WOŚP w Krakowie - tegoroczny koncert odbędzie się na Powiślu [program]

Tegoroczny 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się na Placu wielkiej armii Napoleona. Krakowskie Biuro Festiwalowe poinformowało również o artystach, którzy zagrają podczas finału. Jak wygląda program obchodów WOŚP w Krakowie?
Zobacz wideo

Podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrane zostaną środki na zakup sprzętu diagnostycznego i leczniczego niezbędnego w dziecięcej medycynie zabiegowej. Sprzęty mają zasilić oddziały neonatologiczne oraz oddziały chirurgii, kardiochirurgii i neurologii dziecięcej.

28. finał WOŚP w Krakowie - program koncertu na Powiślu

Finałowy koncert odbędzie się na Placu wielkiej armii Napoleona na krakowskim Powiślu. Na scenie wystąpią następujący artyści:

  • 16:10 - 16:45: Tabu
  • 17:00 - 17:45: SKA Petarda
  • 18:00 - 18:45: Prawda
  • 19:00 - 19:50: Marysia Starosta
  • 20:00 - 20:15: Światełko do Nieba
  • 20:15 - 21:00: Nocny Kochanek

O 15:00 z Rynku Głównego na Powiśle przejdzie Wielki Pochód Świątecznej Pomocy. Zbiórka uczestników rozpocznie się od 14:30 przed pomnikiem Adama Mickiewicza. Pochód zakończy się przed sceną festiwalową na Powiślu.

W Krakowie kwestować będzie ponad dwa tysiące wolontariuszy. Na Powiślu zorganizowane zostanie orkiestrowe miasteczko. Na uczestników czekają pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz stoiska Fundacji DKMS czy akcji krwiodawstwa. O 12 odbędzie się także Bieg Wielkich Serc. Biegacze wystartują z w okolicy Galerii Kazimierz, a następnie pobiegną trasą przez Bulwar Kurlandzki, okolice Mostu Grunwaldzkiego do Bulwaru Czerwieńskiego (przed pomnikiem Smoka Wawelskiego). Powrót odbędzie się tą samą trasą do Galerii Kazimierz.

Więcej o: