Piąta jubileszowa edycja Jesus Christ Superstar w Teatrze Rampa

Teatr Rampa przygotowuje się do piątej jubileuszowej edycji swojego sezonowego hitu - rock musicalu Jesus Christ Superstar. Coraz szersze grono odbiorców przyciągają znakomite wokale, dynamiczna fabuła i porywająca choreografia. W tym roku pojawią się też nowi znakomici wykonawcy.

Jesus Christ SuperstarJesus Christ Superstar Marianna Kulesza

Warszawska premiera legendarnego musicalu Jesus Christ Superstar odbyła się w Teatrze Rampa wiosną 2016 roku i krytycy z miejsca okrzyknęli ją sukcesem artystycznym, zachwycając się umiejętnościami wokalnymi i choreograficznymi wykonawców. Kolejne lata grania sprawiły, że spektakl ewoluował na poziomie artystycznym, obsadowym oraz inscenizacyjnym. Wszystko to dzięki dynamicznemu rozwojowi Sceny Muzycznej Teatru Rampa kierowanej przez Jakuba Wociala (Najlepszy Wokalista Musicalowy 2018), który wspólnie z choreografem Santiago Bello (Najlepszy Tancerz Musicalowy 2019) wyreżyserował tę inscenizację rock opery Jesus Christ Superstar. Niezwykłą symboliczną i wymowną scenografię do niej zaprojektowała Dorota Sabak - laureatka Teatralnej Nagrody Muzycznej 2019 w kategorii Najlepsze Kostiumy.

Jesus Christ SuperstarJesus Christ Superstar Marianna Kulesza

Rampa już po raz piąty powraca do rock musicalu Jesus Christ Superstar, który można śmiało nazwać jej sezonowym hitem, prezentowanym co roku tylko przed Wielkanocą. Wszystkie utwory wykonywane są w przekładach Wojciecha Młynarskiego i Piotra Szymanowskiego w interpretacjach znakomitych aktorów musicalowych młodego pokolenia. W tegorocznej inscenizacji pojawią się nowi wykonawcy: Maciej Podgórzak – gwiazda TM w Gdyni - w roli Jezusa, Łukasz Mazurek na zmianę z Maciejem Pawlakiem (znani z wielu scen muzycznych w Polsce) w roli Judasza oraz Wiktoria Białecka w roli Marii Magdaleny. Tę rolę będzie ona kreować na zmianę z Natalią Piotrowską - gwiazdą Sceny Musicalowej Rampy, dwukrotnie nominowaną do tytuły Najlepsza Wokalistka Musicalowa. Artystom towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy - kierownika muzycznego inscenizacji Teatru Rampa od 2018 roku. Warto poznać klasykę rockowego musicalu w jednej z najwyżej ocenianych polskich inscenizacji, która porusza najgłębsze emocje i zaprasza do osobistej refleksji.

Obsada:

Jezus Jakub Wocial / Maciej Podgórzak

Judasz Łukasz Mazurek/Maciej Pawlak/ Jerzy Gmurzyński

Maria Magdalena Natalia Piotrowska / Wiktoria Białecka

Piłat Maciej Nerkowski / Andrzej Danieluk / Paweł Erdman

Kajfasz Paweł Tucholski / Paweł Erdman

Piotr Maciej Pawlak / Jakub Szyperski

Szymon Przemysław Niedzielski / Arkadiusz Borzdyński

Herod Daniel Zawadzki

Annasz Agnieszka Fajlahuer

Kapłanka Brygida Turowska

Przeznaczenie Dominika Łakomska / Marta Wardyńska

Nadzieja Aleksandra Gotowicka

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Jesus Christ SuperstarJesus Christ Superstar Marianna Kulesza