"Jesus Christ Superstar" rock musical wszech czasów w Teatrze Rampa

Rock opera "Jesus Christ Superstar" napisana przez Andrew Lloyda Webbera i Tima Rice'a jako koncert, po przeniesieniu na Broadway szybko stała się musicalem wszech czasów. Na światowych scenach tytuł istnieje od 50 lat, a w stołecznym Teatrze Rampa autorska inscenizacja Jakuba Wociala i Santiago Bello przyciąga tłumy od 5 lat! Już od 5 marca rusza kolejna edycja!

„Jesus Christ Superstar” to jedyny na świecie rock musical, którego ponadczasowa muzyka i rozpoznawalność bohatera zapewniły mu nieprzemijającą sławę. Do dzisiaj potwierdzają to liczne wystawienia na całym świecie. Teatr Rampa wiosną 2016 roku dorzucił do nich skromną cegiełkę, proponując swoją inscenizację w reżyserii Jakuba Wociala i Santiago Bello, który jest także autorem choreografii. Warszawska premiera w Teatrze Rampa porwała widzów i dziennikarzy zachwyconych poziomem wokalnym artystów, wspaniałą choreografią i bardzo trafnym pomysłem z minimalistyczną ale niezwykle bogatą w symbole scenografią Doroty Sabak. Tak oto Teatr Rampa jako jedyny w Polsce teatr dramatyczny z dynamicznie działającą Sceną Muzyczną pod kierunkiem Jakuba Wociala, nie tylko sprostał wyzwaniu jakie niesie światowy rock musical, ale też dał światu jego nową poruszającą interpretację. O tym, że zdobywa ona coraz liczniejsze tłumy fanów świadczą coraz większa ilość wystawień oraz coraz szybciej rozchodzące się bilety. Razem z kolejnymi wznowieniami rozwijali się także wspaniali artyści tego musicalu. Jakub Wocial – odtwórca roli Jezusa został Najlepszym Wokalistą Musicalowym roku 2018, Santiago Bello - Najlepszym Tancerzem Musicalowym 2019 roku. W zeszłym roku rolę Marii Magdaleny grała pozyskana do spektaklu Agnieszka Przekupień – Najlepsza Wokalistka Musicalowa 2019 roku, która role tę kreowała na zmianę z Natalią Piotrowską-Paciorek – dwukrotnie nominowaną do Teatralnych Nagród Muzycznych, podobnie jak tancerka Ewelina Kruk (2 nominacje w kategorii Najlepsza Tancerka Musicalowa). Wspomniana scenografka Dorota Sabak otrzymała w 2019 roku Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury za najlepsze kostiumy.

JCSJCS materiał partnera

Piąte, jubileuszowe wznowienie rock musicalu „Jesus Christ Superstar” przez Teatr Rampa niesie kolejny krok w ewolucji jego obsady. Do grona wykonawców dołączają kolejne gwiazdy znanych polskich scen musicalowych – Maciej Podgórzak z TM w Gdyni w roli Jezusa, a w roli Judasza Łukasz Mazurek na zmianę z Maciejem Pawlakiem oraz Wiktoria Białecka w roli Marii Magdaleny. W tym roku Jakub Wocial rozstaje się z tak wspaniale stworzoną kreacją Jezusa. Zagra tylko do 8 marca, potem zastąpi go Maciej Podgórzak grający już do końca tej edycji czyli do 8 kwietnia. Już trzeci rok wszystkim artystom towarzyszyć będzie kilkunastoosobowa orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy - kierownika muzycznego inscenizacji.

Zatem doskonała ponadczasowa muzyka, znakomite interpretacje wokalne, dynamiczna choreografia i poruszające symbole to wszystko tylko w „Jesus Christ Superstar” w Teatrze Rampa i tylko przed Wielkanocą - od 5 marca do 8 kwietnia br. Polecamy!

JCSJCS materiał partnera