Złodzieje dokonali zuchwałej kradzieży w galerii w Oksfordzie. Wynieśli bezcenne obrazy

W niedzielę wieczorem doszło do perfidnej kradzieży. Złodzieje włamali się do galerii Uniwersytetu w Oksfordzie, Christ Church Picture Gallery, skąd wynieśli trzy cenne obrazy - jednym z nich jest dzieło Antoona van Dijka, słynnego flamandzkiego malarza. Policja prowadzi w tej sprawie śledztwo.
Zobacz wideo

Złodzieje wdarli się w niedzielę wieczorem do Christ Church Picture Gallery, galerii przy Uniwersytecie Oksfordzkim, skąd wynieśli trzy wyjątkowo wartościowe obrazy - donosi BBC. 

Jednym ze skradzionych dzieł jest "Żołnierz na koniu" autorstwa flamandzkiego mistrza Antoona van Dijka, który był nadwornym malarzem na angielskim dworze za panowania króla Karola I. Dzieło datuje się na około 1616 rok, a znajdowało się ono w zbiorach Uniwersytetu.

Skradziony obrazSkradziony obraz 'Żołnierz na koniu', Antoon van Dijk, CHRIST CHURCH PICTURE GALLERY

Rzecznik policji, inspektor Jon Capps, przekazał BBC:

Skradzione obrazy są bardzo cennymi dziełami, datowanymi na XVI i XVII w. Nie zostały jeszcze odzyskane, ale trwa śledztwo, które wskaże winnych i doprowadzi do ich ukarania.

Złodzieje włamali do Christ Church Picture Gallery w niedzielę około 23. Ich łupem padł także m.in. obraz Salvatora Rosy "Skalne wybrzeże z żołnierzami studiującymi plan", który powstał około roku 1640.

Skradziony obrazSkradziony obraz 'Skalne wybrzeże z żołnierzami studiującymi plan', Salvator Rosa , CHRIST CHURCH PICTURE GALLERY

Wykradziono także "Pijącego chłopca" pędza Annibale Caracciego z roku około 1580. Rzecznik galerii przekazał mediom, że pracownicy od razu zawiadomi policję o kradzieży "niezwykle ważnych artefaktów kultury", a placówka zostanie zamknięta aż do odwołania.

Jednocześnie wszyscy potencjalni świadkowie, którzy przebywali w okolicy galerii i widzieli cokolwiek podejrzanego, proszeni są o kontakt z policją.

Więcej o:
Komentarze (12)
Złodzieje dokonali zuchwałej kradzieży w galerii w Oksfordzie. Wynieśli bezcenne obrazy
Zaloguj się
 • odrazulepiej

  Oceniono 6 razy 6

  Jakby wprowadzili kwarantannę, to złodzieje siedzieliby w domu.

 • sabaton128

  Oceniono 5 razy 5

  A jak tam kradzież z Drezna? Coś ucichło szybko.

 • helvetik

  Oceniono 7 razy 5

  Na czym polegała perfidia tej kradzieży? Bo od momentu przeczytania tego określenia, dalej czytałem już tylko, żeby się tego dowiedzieć . A tu nic, ot zwykła kradzież.

 • ewita2711

  Oceniono 3 razy 3

  Malarz nazywał się Antoon van Dyck

 • przemysl_to

  Oceniono 3 razy 3

  to Virgil jest też malarzem???? A to ci HECA !!!

 • norman67

  Oceniono 2 razy 2

  Może kiedyś Szwedzi i Niemcy oddadzą nam to, co ukradli.

 • pawko13

  Oceniono 2 razy 0

  Jakby van Dijk dostał złota piłkę - to byłyby warte jeszcze więcej*

  * Oczywiście żartuję - lepiej to zaznaczyć, bo niektórzy mogliby mysleć, żę nie wiem kim był znany flamandzki malarz van Dijk (facepalm)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX