Banksy: "Moja żona nie znosi, kiedy pracuję z domu". Jest nowe dzieło

Banksy pokazał na swoim Instagramie nową pracę, tym razem z własnej łazienki. Zdjęcie opatrzył żartobliwym komentarzem: Moja żona nie znosi, kiedy pracuję z domu.

Banksy to artysta, którego prace można znaleźć w przestrzeni publicznej, ale najwyraźniej podobnie jak miliony ludzi na świecie, ostatnio spędza czas w domowej izolacji. Jego najnowsze dzieło ze znanymi z wcześniejszych prac szczurami, jest komentarzem do sytuacji, w której dziś znajduje się wielu z nas. 

 

Banksy prezentuje szczury w łazience

Na serii zdjęć zamieszczonych w sieci (żeby zobaczyć wszystkie, trzeba "przewinąć" galerię z posta) widać m.in. charakterystyczne dla Banksy'go zwierzęta, które "demolują" łazienkę artysty. Jeden ze szczurów skacze po tubce pasty do zębów, inny obsikuje deskę klozetową, a jeszcze inny odlicza dni spędzone w zamknięciu.

Rzeźba Banksy'ego trafiła na aukcję po tym, jak została skradziona. Dwukrotnie >> 

Jednym z ostatnich dzieł ukrywającego tożsamość Banksy'ego jest mural poruszający problem bezdomności w szczególnym czasie świąt Bożego Narodzenia, który pojawił się w Birmingham 9 grudnia. Artysta od lat pozostaje nierozpoznawalny, nawet jego były współpracownik, który wydaje album z fotografiami pokazującymi Banksy'ego przy pracy, nie zdradzi tego, jak wygląda. Zapowiadając "Banksy: Uncaptured" były agent artysty pokazał m.in. takie jego zdjęcie:

 

Były agent pokazuje, jak pracuje Banksy. W albumie znajdą się niepublikowane wcześniej zdjęcia zza kulis >>

Zobacz wideo POPkultura - nowy odcinek
Więcej o:
Komentarze (66)
Banksy: "Moja żona nie znosi, kiedy pracuję z domu". Jest nowe dzieło
Zaloguj się
 • podmiot.lir

  Oceniono 76 razy 64

  Proszę zwrócić uwagę, jaką skromną i wiekową łazienką zadowala się człowiek, którego stać na więcej, niż większość z nas... Zachęcam do refleksji.

 • anekelea

  Oceniono 33 razy 27

  Genialne.

 • boncza

  Oceniono 24 razy 22

  Musi tylko uważać, żeby jakiś kolekcjoner mu się nie włamał do domu i ścian nie zniszczył w łazience. ;)

 • szimeon33

  Oceniono 11 razy 9

  Widać wpływ minimalizmu. Geniusz!

 • matatjahu

  Oceniono 15 razy 9

  mamy przesłanie: jesteśmy traktowani jak szczury, zostaliśmy odizolowani w naszych klatkach (mieszkaniach) od świata...ktoś na nas wykonuje eksperyment społeczny...a my jak te szczury, zeżremy się nawzajem jak nam się znudzą zabawki...

 • druga_wieza

  Oceniono 8 razy 8

  Super!

 • niedzielny.kierowca.1

  Oceniono 7 razy 7

  Mi się podoba, ale nie wiem co by moja żona powiedziała na taką dekorację ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX