Banksy: "Moja żona nie znosi, kiedy pracuję z domu". Jest nowe dzieło

Banksy pokazał na swoim Instagramie nową pracę, tym razem z własnej łazienki. Zdjęcie opatrzył żartobliwym komentarzem: Moja żona nie znosi, kiedy pracuję z domu.

Banksy to artysta, którego prace można znaleźć w przestrzeni publicznej, ale najwyraźniej podobnie jak miliony ludzi na świecie, ostatnio spędza czas w domowej izolacji. Jego najnowsze dzieło ze znanymi z wcześniejszych prac szczurami, jest komentarzem do sytuacji, w której dziś znajduje się wielu z nas. 

 

Banksy prezentuje szczury w łazience

Na serii zdjęć zamieszczonych w sieci (żeby zobaczyć wszystkie, trzeba "przewinąć" galerię z posta) widać m.in. charakterystyczne dla Banksy'go zwierzęta, które "demolują" łazienkę artysty. Jeden ze szczurów skacze po tubce pasty do zębów, inny obsikuje deskę klozetową, a jeszcze inny odlicza dni spędzone w zamknięciu.

Rzeźba Banksy'ego trafiła na aukcję po tym, jak została skradziona. Dwukrotnie >> 

Jednym z ostatnich dzieł ukrywającego tożsamość Banksy'ego jest mural poruszający problem bezdomności w szczególnym czasie świąt Bożego Narodzenia, który pojawił się w Birmingham 9 grudnia. Artysta od lat pozostaje nierozpoznawalny, nawet jego były współpracownik, który wydaje album z fotografiami pokazującymi Banksy'ego przy pracy, nie zdradzi tego, jak wygląda. Zapowiadając "Banksy: Uncaptured" były agent artysty pokazał m.in. takie jego zdjęcie:

 

Były agent pokazuje, jak pracuje Banksy. W albumie znajdą się niepublikowane wcześniej zdjęcia zza kulis >>

Zobacz wideo POPkultura - nowy odcinek
Więcej o: