Nowy mural Banksy'ego, tym razem w szpitalu. Zostawił notatkę

Banksy zaprezentował swoje kolejne dzieło. Artysta namalował w brytyjskim Southampton General Hospital mural przedstawiający dziecko, które bawi się lalką przypominającą pielęgniarkę-superbohaterkę.
Zobacz wideo

Mural Banksy'ego zatytułowany "Game Changer" można zobaczyć na piętrze C budynku szpitala w Southampton. Artysta zadedykował pracę personelowi, któremu podziękował za ogromne wysiłki podczas pandemii koronawirusa.

Zobacz też: Banksy: "Moja żona nie znosi, kiedy pracuję z domu". Jest nowe dzieło >>

Banksy dziękuje służbie zdrowia. Dzieło niebawem trafi na aukcję

Po odsłonięciu muralu tajemniczy artysta zostawił notatkę dla pracowników Southampton General Hospital, która brzmiała: "Mam nadzieję, że to [dzieło] trochę rozjaśni to miejsce, nawet chociaż jest czarno-białe”. Projekt przedstawia chłopca bawiącego się zabawką pielęgniarki-superbohaterki, która oprócz tradycyjnego stroju służbowego jest ubrana w charakterystyczną pelerynę i wznosi rękę do góry, jakby leciała. Obok dziecka widać kosz na śmieci, w którym leżą figurki Batmana i Spidermana. 

 

Jak podaje "The Independent", rzeczniczka Banksy'ego potwierdziła, że dzieło niebawem zostanie sprzedane na aukcji w celu zebrania pieniędzy na cele charytatywne brytyjskiego National Health Service. Paula Head, dyrektor naczelna University Hospital Southampton NHS Foundation Trust, powiedziała: "Tutaj w Southampton naszą szpitalną rodzinę bezpośrednio dotknęła tragedia utraty kochanych i szanowanych członków personelu i przyjaciół. To, że Banksy zdecydował się właśnie u nas uhonorować wszystkich, którzy dają z siebie tak wiele w tym niespotykanym czasie, jest ogromnym zaszczytem".

Zobacz też: Dawid Podsiadło śpiewa w #Hot16Challenge2: Chciałbym zaznaczyć, że podziwiam lekarzy >>

Więcej o: