"Jedni trzymają nas za ręce, inni chcą izolować". Wspierają górników grafikami

"Różnie Polska reaguje: jedni trzymają nas za ręce, inni odtrącają i chcą izolować. My chcemy pokazać solidarność. Chcemy pokazać dobre emocje, dzięki którym trochę łatwiej jakoś przetrwać pandemię" - redakcja "Dziennika Zachodniego" tymi słowami inicjuje akcję wsparcia Śląska i górników. Wykorzystuje grafiki Tomasza Bocheńskiego.
Zobacz wideo Śląsk zostanie odcięty od reszty kraju? „Na ten moment nie ma takich planów”

Rosnąca liczba nowych zakażeń diagnozowanych w województwie śląskim sprowokowała pytania dotyczące zamknięcia i odizolowania tego obszaru od innych regionów. I chociaż zarówno Mateusz Morawiecki jak i inni członkowie rządu zaprzeczają, by rząd planował wprowadzić takie rozwiązanie, wiele osób nadal jest "za" izolacją Śląska, a w sieci przybywa negatywnych komentarzy skierowanych w stronę górników. 

Hejt na Śląsk: "Ignorujmy go, pokażmy tylko dobre emocje"

W ramach akcji wsparcia pojawiły się dwie grafiki Tomasza Bocheńskiego, na których znalazły się hasła: "Śląsku trzymaj się. Dacie radę!" oraz "Jeżech ze Slonska! Poradzymy!" (Jestem ze Śląska! Damy radę!). Redaktor naczelny "Dziennika Zachodniego" Marek Twaróg, zachęcając do dzielenia się plakatami, apeluje:

Pokażmy w ten symboliczny sposób, że jesteśmy razem. Że jesteśmy razem wobec wirusa, ale też razem wobec niechęci, która może gdzieś tlić się w stosunku do nas w innych regionach Polski. Ignorujmy hejt, pokażmy tylko dobre emocje. Wielu w Polsce jest z nami i nam kibicuje. Śląsku, damy radę. Górnicy, jesteśmy z Wami.

Bocheński kreuje i współtworzy projekty graficzne gazet, projekty prasowe, książek i inne projekty graficzne, jest laureatem European Newspaper Award oraz Best of News Design - The Society for News Design, a także polskich konkursów ArtFront i Chimera Grand Prix.

Śląsk. Koronawirus u coraz większej liczby górników

Informacje o znaczącym wzroście zakażeń koronawirusem wśród górników pojawiły się pod koniec kwietnia. Niektórzy zaczęli rozważać możliwość odcięcia Śląska, tak, by odizolować go od reszty kraju. - Nie tylko nie zamierzamy zamykać województwa śląskiego, ale wręcz dzisiaj należy się pomoc naszym wspaniałym rodakom na Śląsku, w Zagłębiu, w całym województwie śląskim, które jest bardzo mocno dotknięte koronawirusem - mówił podczas środowej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia informowało o 167 kolejnych zakażonych mieszkańcach regionu (w sumie jest ponad 4400 przypadków). Jak podawała Polska Agencja Prasowa, liczba zakażonych górników przekroczyła 1200 osób. Najtrudniejsza sytuacja dotyczy kopalni należących do Polskiej Grupy Górniczej.

Więcej o:
Komentarze (307)
"Jedni trzymają nas za ręce, inni chcą izolować". Wspierają górników grafikami
Zaloguj się
 • swru

  Oceniono 83 razy 63

  ten hejt to pisie trolle i matołki o IQ poniżej 30. Tak pisory wychowują swoich wyborców - ślepa wiernośc sekcie i nienawiść do wszystkiego co inne. No i działa. Nienawidzą Ślązaków, lekarzy, pielęgniarki, nauczycieli, Niemców, Ukraińców, Żydów , Rosjan, LGBT, ekologów. Można by tak długo. Pisia sekta zniszczyła ten keaj

 • huragan70

  Oceniono 63 razy 53

  Nie chodzi o to że Śląsk... Chodzi o to że jak trzeba było masowo testować lekarzy, to rząd nie widział potrzeby (choć oczywistym jet że od nich zalezy zdolność opanowania epidemii). Jak trzeba działać dla przedsiębiorców to rząd wysłał na nich policję i ich aresztował..
  Ale jak zaraza rozniosła się wśród górników (a wiadomo czyj to eelektorat) to zaraz wysłano tam dodatkowe siły, i zaczęto masowe testowanie.,, Byle tylko kopidoły się nie wk.. i nie pojechali do W--wy trochę opon palić, a przede wszystkim nie postanowili nie głosować na Dudę..
  I to jest powód by być wk...

 • jan.go

  Oceniono 53 razy 45

  a ja z za Buga Jako kundel z pięciu narodowości ominęła mnie jedna głupota - nacjonalizm w tym ten regionalny

 • tinley

  Oceniono 48 razy 38

  Ludzie nie odróżniają Ślązaka od górnika - najczęściej imigranta z Malopolski, Podlasia albo Mazowsza. Roszczeniowa hołota która od 40 lat zjeżdżała z Polski na kopalnie i do dziś drenuje budżet, Zus i kieszen podatnika. Co ma z tym Ślązak wspólnego skoro prawdziwych Ślązaków jest w kopalniach tyle co kot napłakał?

 • topel

  Oceniono 40 razy 34

  Wola być na Ślonsku i tukej słabować,
  niż być z inksza a na PiS welować.
  (Wolę być na Śląsku i tu chorować,
  niż być skąd inąd i na PiS głosować)

 • bjbax

  Oceniono 39 razy 33

  Jak się mówiło, że Śląsk to ukryta opcja niemiecka i inne brednie to teraz się nie ma co dziwić, że jest hejt na cały region !!
  A co do górników to niech nie płaczą bo pamiętam jak hejtowali nauczycieli i lekarzy - karma wraca :)

 • krysiek7

  Oceniono 61 razy 29

  Przez dłuższy czas to mazowieckie było w czołówce zachorowań, a nie było mowy o izolowaniu całego województwa. Akurat teraz wywaliło na Śląsku. Górnicy to twarde chopy i poradzą sobie. Życzę dużo zdrowia!

 • janusz.z.bazin

  Oceniono 23 razy 23

  Zrobili za dużo testów i wyszło za dużo zachorowań :-)
  - Śląsk psuje sukcesy rządu w walce z pandemią - no ale że górników traktuje się inaczej, testy trzeba było robić.
  Trzeba teraz ograniczyć na tydzień testowanie, żeby średnia wróciła do oczekiwanej.

 • stareradio

  Oceniono 23 razy 17

  Pełna autonomia dla Śląska. Zyski zostają u nich, straty zostają u nich. Pora wyzdrowieć z centralizmu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX