Trójka przywraca audycje, ale Listy Przebojów na razie nie będzie. "Czekamy na rozstrzygnięcie audytu"

"Ossobliwości muzyczne", autorski program Wojciecha Ossowskiego, wraca na antenę radiowej Trójki, podobnie jak audycje "Zapraszamy do Trójki" czy "Urywki z kalendarza". Na razie jednak nie usłyszymy Listy Przebojów - kierownictwo stacji czeka bowiem na rozstrzygnięcie audytu.

Na antenie ponadto pojawi się Katarzyna Kłosińska z nową audycją oraz Michał Żakowski z cyklem "Świat i ludzie". Co więcej, słuchacze będą mogli usłyszeć Gaję Kuroń oraz nowy reporterski format - informuje serwis Wirtualnemedia.pl.

Szereg zmian i powrotów na antenę

Powołany pod koniec maja nowy dyrektor Polskiego Radia Kuba Strzyczkowski od początku zapowiadał, że planuje "odbudować ruiny", które zostawił jego poprzednik. Już na początku czerwca wróciły pierwsze bloki tematyczne.

Słuchacze mieli ponowną możliwość wysłuchania takich audycji jak poranne i popołudniowe wydania "Zapraszamy do Trójki" czy "Urywki z kalendarza". Do pracy wrócił również Tomasz Rożek z porannymi "Pytaniami z Kosmosu". Po wielu latach do Trójki wrócili również Roman Dziewoński, Katarzyna Kłosińska czy Beata Pawlikowska. - Oczywiście nie wytracamy tempa, wkrótce słuchacze usłyszą kolejne nowe nazwiska. Nie o wszystkich mogę mówić, bo negocjacje trwają - mówił w rozmowie Strzyczkowski.

Lista Przebojów Programu Trzeciego na razie nie wróci na antenę

Od sierpnia na antenie radiowej Trójki pojawią się dwie nowe audycje. Godzinny program reporterski będzie przygotowywany przez dziennikarzy rozgłośni z całej Polski. - Chcielibyśmy mieć jeszcze większy wpływ na otaczającą nas rzeczywistość, stąd pomysł takiej właśnie audycji. Miałaby ona premierę zawsze w niedzielne wieczory, w paśmie po godz. 20 - tłumaczył Strzyczkowski.

Dodatkowo na antenie pojawią się premiery teatralne na żywo, które początkowo będą się odbywały bez publiczności, ale docelowo publika ma w nich uczestniczyć. - Spektakle będą przygotowywane specjalnie dla nas - dodał dyrektor Trójki.

Słuchacze nie będą jednak póki co mieli możliwości ponownego słuchania Listy Przebojów Programu Trzeciego. - Czekamy na rozstrzygnięcie audytu, prowadzonego przez Polskie Radio. Po jego zakończeniu wrócimy do rozmów z Markiem Niedźwieckim o powrocie na antenę - oznajmił Strzyczkowski w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl.

Zobacz wideo O co chodzi w aferze z Trójką? Wyjaśniamy
Więcej o: