Tomasz Karolak znalazł nową siedzibę dla Imki. Spektakle na Bemowie we wrześniu, a to nie wszystko

"To pierwszy zawodowy stacjonarny teatr na Bemowie" - zapowiadają władze warszawskiej dzielnicy. Tomasz Karolak i jego Teatr Imka znaleźli nową siedzibę po tym, jak poprzednią przejęła Fundacja Garnizon Sztuki Grażyny Wolszczak.

Tomasz Karolak musiał poszukać nowego miejsca dla swojego zespołu po tym, jak Związek Harcerstwa Polskiego podpisał umowę ze spółką Grażyny Wolszczak oraz Joanny Glińskiej i tym samym 30 czerwca Imka traci dotychczasową siedzibę w okolicy Placu Trzech Krzyży. Założyciel i dyrektor Imki przeprowadził scenę ze Śródmieścia na Bemowo. Na facebookowym profilu dzielnicy pojawił się komunikat:

W ostatni weekend września odbędzie się premierowe przedstawienie Imki na deskach teatru przy ul. Kocjana 3. Warto podkreślić, że będzie to początek długofalowej współpracy - to pierwszy zawodowy, stacjonarny teatr na Bemowie.

Tomasz Karolak: Pierwsza z dwóch scen

"W spektaklach na Bemowie będziemy mogli zobaczyć m.in. takich znakomitych aktorów, jak: Stanisławę Celińską, Lucynę Malec, Annę Dereszowską, Zbigniewa Zamachowskiego, Mikołaja Roznerskiego i oczywiście Tomasza Karolaka - założyciela i dyrektora Imki. W repertuarze pojawią się spektakle recitalowe, klasyczne i dla dzieci" - zapowiadają burmistrz Bemowa Urszula Kierzkowska i Tomasz Karolak. W najbliższych tygodniach zostanie przebudowana scena. Sam Karolak na Instagramie zapowiedział, że to pierwsza z dwóch scen Imki.

 

Tomasz Karolak o sytuacji ws. siedziby Imki: Ja nie chcę być tam, gdzie mnie nie chcą >>

Aktor, założyciel i dyrektor warszawskiej Imki wydał w kwietniu oświadczenie, w którym twierdził, że fundacja Grażyny Wolszczak przygotowywała "wrogie przejęcie" siedziby jego teatru. Z kolei Arek Krzywkowski, menedżer aktorki, w oświadczeniu przysłanym do Gazeta.pl pisał, że "to ZHP podjął decyzję o pozostawieniu tej przestrzeni dla działalności teatralnej i zaproponował Fundacji Garnizon Sztuki dalsze prowadzenie tego miejsca". Sprawa zakończyła się podpisaniem umowy najmu między ZHP i fundacją Grażyny Wolszczak, która ma obowiązywać od 1 lipca.

Zobacz wideo Piotr Woźniak-Starak upamiętniony w ostatnim odcinku "39 i pół tygodnia"
Więcej o: