Radosław Pazura też zaszczepił się poza kolejnością. Jego brat jest ambasadorem kampanii #SzczepimySię

Według ustaleń dziennikarza Polsat News, Radosław Pazura jest kolejnym aktorem, który został zaszczepiony poza kolejnością przez Warszawski Uniwersytet Medyczny. Jest to brat aktora, Cezarego Pazury, który jest ambasadorem rządowej kampanii #SzczepimySię.

Jak podaje Polsat News, informacja o szczepieniu na koronawirusa została potwierdzona przez Radosława Pazurę w rozmowie z dziennikarzem tej stacji. Aktor zaszczepił się w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest to więc kolejny artysta z grupy około 18 osób, który został zaszczepiony poza kolejnością w tak zwanym etapie "zero".

Zobacz wideo Czy Polacy będą mogli wybrać, którą szczepionką chcą być zaszczepieni?

Radosław Pazura kolejnym aktorem zaszczepionym w WUM poza kolejnością

Warszawski Uniwersytet Medyczny poinformował, że z puli 450 dawek szczepionki na koronawirusa, zaszczepionych zostało 300 pracowników ochrony zdrowia oraz 150 pacjentów lub członków rodzin lekarzy, pielęgniarek czy ratowników medycznych. Rozszerzenie grupy w etapie "zero" dozwolone było na podstawie decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia, który zezwolił na taką praktykę, by nie marnować dawek preparatu.

W tej ostatniej grupie znalazły się jednak także nazwiska znanych osób z kultury i sztuki. Wśród nich wymienia się Krystynę Jandę, Michała Bajora, Andrzeja Seweryna, Marię Seweryn, Wiktora Zborowskiego, Krzysztofa Maternę, Magdę Umer czy Edwarda Miszczaka. Portal wPolityce.pl poinformował w poniedziałek, że na COVID-19 zaszczepiony został także Mariusz Walter. Polsat News potwierdził natomiast, że na liście znajduje się także Radosław Pazura.

Brat aktora, Cezary Pazura, jest natomiast ambasadorem akcji informacyjnej rządu na temat epidemii koronawirusa. Żona Cezarego Pazury przekazała za pośrednictwem portalu społecznościowego, że aktor nie został jeszcze zaszczepiony na COVID-19 i czeka na swoją kolej. Informację tę potwierdził później także Michał Dworczyk. Pełnomocnik rządu ds. szczepień podkreślił, że na razie żaden z ambasadorów nie został poddany szczepieniu, w ramach promowania akcji #SzczepimySię.

Więcej o: