Cezary Pazura wystąpi w spocie zachęcającym do szczepień. "Emisja już niedługo"

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów udostępniła zdjęcia z planu spotu zachęcającego Polaków do szczepień przeciwko koronawirusowi. W materiale pojawi się aktor Cezary Pazura. "Emisja już niedługo w telewizji i Internecie" - zapowiada KPRM.

Od 27 grudnia w mediach w ramach kampanii informacyjnej #SzczepimySię emitowane są spoty z udziałem Mateusza i Stanisława Banasiuków. W kolejnym spocie - jak podaje KPRM - pojawi się Cezary Pazura. Nagrania zostały zrealizowane we wtorek. Aktor ma zachęcić widzów do szczepień słowami "Dla siebie. Dla innych. Szczepimy się!".

Pazura pojawiał się do tej pory w spotach radiowych dotyczących akcji szczepień.

"Na ulicach polskich miast zawisły także billboardy. Akcja #SzczepimySię obecna jest ponadto w mediach społecznościowych. Dołączyli do niej również polscy sportowcy. Kancelaria Premiera uruchomiła także stronę internetową gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się kompleksowe i sprawdzone informacje na temat szczepionki. Dla obywateli przeznaczona jest również bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989" - informuje KPRM w komunikacie.

Narodowy Program Szczepień

Od 27 grudnia w Polsce trwa akcja szczepień przeciwko koronawirusowi. Zgodnie z jej założeniami na początku mają być szczepieni pracownicy ochrony zdrowia. W mediach pojawiły się jednak doniesienia o tym, że zaszczepieni poza kolejnością, m.in. artyści i politycy. W tym gronie znalazł się również brat Cezarego Pazury - Radosław Pazura. 

- Widzę, że wszyscy bardzo nerwowo komentują fakt, że kilku kolegów aktorów zostało zaszczepionych poza kolejką. Bardzo mnie to martwi. Przecież oni sami nie przyszli na te szczepienia, sami do kolejki się nie wepchali, ktoś ich tam zaprosił. Przecież ja znam tych ludzi, to są artyści wspaniali. Nie zrobili nic złego, nie działali z premedytacją czy złośliwie przeciwko komuś - mówił przed kilkoma dniami w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Cezary Pazura.

Zobacz wideo Szczepienia na WUM poza kolejnością. Posobkiewicz: To nauczka dla innych (wypowiedź z 04.01)
Więcej o: