Klub Komediowy i Gazeta.pl zapraszają na alternatywną lekcję. Temat: "Historia bez Polki"

Prosimy przygotować zeszyty, długopisy i mocno się skupić. Klub Komediowy i Gazeta.pl szykują wyjątkową lekcję historii, której nie możecie przegapić. 13 kwietnia o godz. 21 wystartuje improwizowany spektakl, bazujący na fragmentach podręcznika "Historia bez Polki" przygotowanym przez Gazeta.pl. Transmisję z wydarzenia obejrzycie za darmo na naszej stronie głównej.

W marcu, z okazji Dnia Kobiet, zespół Gazeta.pl opublikował podręcznik "Historia bez Polki". Redakcyjny zespół na podstawie analizy prawie dwóch tysięcy stron podręczników do historii dla szkół podstawowych przygotował kompilację przedstawionych tam treści o kobietach. Z zebranych materiałów wyłania się obraz Polek odgrywających dość marginalną rolę w historii naszego kraju, do tego zazwyczaj bez opisania kontekstu pozycji społecznej kobiet w przeszłości. Na podręczniku się jednak nie zatrzymujemy.

Zobacz wideo Dr Kasia: Najwyższy czas, żeby opowiedzieć historię Polski jako „herstorię”

Klub Komediowy łączy siły z Gazeta.pl, żeby opowiedzieć "Historię bez Polki"

"Historia bez Polki" ma być przyczynkiem do dyskusji o kształcie polskiej edukacji, a Klub Komediowy - jako przedstawiciel Ministerstwa ds. Pieniactwa i Blamażu - pragnie wtrącić do niej swoje trzy zaśniedziałe grosze, w typowy dla siebie (może nie zawsze merytoryczny, jednak niepozbawiony żartu, ironii i absurdu sposób). Wybrane przez redakcję Gazeta.pl fragmenty "podręcznika" będą inspiracją dla aktorek i aktorów z Klubu Komediowego do zagrania serii improwizowanych scen.

Spektakl będzie transmitowany online, prosto ze sceny w klubie Rakieta w Warszawie. Do seansu można włączyć w wolnym dostępie, na stronie głównej portalu Gazeta.pl. Bezpiecznie obejrzycie zatem spektakl z zacisza domowych pieleszy. Kiedy się widzimy? Bądźcie z nami punktualnie o godz. 21 we wtorek, 13 kwietnia. Żeby na sto procent pamiętać o tym spotkaniu i nie spóźnić się na lekcje, zapiszcie się na wydarzenie na Facebooku - o, tutaj

"Historia bez Polki" to inicjatywa Gazeta.pl wspierająca walkę o prawa i prawdziwie równe traktowanie kobiet. Z pełną treścią publikacji można zapoznać się na stronie historiabezpolki.pl oraz na publio.pl.

Więcej o: