"Jak cie widza, to mom hercklekoty jak na Ramsztajnie w Spodku". Tak świętują 50. urodziny hali

8 maja katowicki Spodek świętuje okrągłe urodziny. Z okazji półwiecza tej znanej hali widowiskowej w kilku miastach pojawiły nietypowe billboardy.

"8 maja 1971 roku w obecności Edwarda Gierka oraz przewodniczącego Rady Państwa Józefa Cyrankiewicza uroczyście otwarto katowicki Spodek, największy i najnowocześniejszy obiekt widowiskowo- sportowy w Polsce. Na galę otwarcia przybyło ponad 12 tys. gości. W tym pierwszym oficjalnym wydarzeniu w nowo zbudowanym Spodku wystąpił zespół Śląsk. Widzowie oglądali także Annę German i Ewę Decównę. Historyczna nazwa Wojewódzka Hala Widowiskowo-Sportowa w Katowicach obowiązywała do 1997 roku" - można przeczytać na oficjalnym facebookowym profilu Katowic. Miasto i prowadzący profil społeczności Roobens / Rubens był z Bytomia postanowili uświetnić tę rocznicę w bardzo ciekawy sposób - specjalnymi billboardami w języku śląskim. 

Dolores O'Riordan. The CranberriesLublin. MOSiR lubił się bawić. I to go zgubiło. Milionowe straty na koncertach

35 śląskich billboardów. Tak świętują urodziny Spodka

"Na całym Śląsku (Katowice, Bytom, Zabrze, Chorzów, Gliwice i Tychy) możecie zobaczyć billboardy mojego autorstwa" - czytamy na profilu. Na ulicach można więc przeczytać hasła w języku śląskim, umieszczone na 35 płachtach. Każde z nich jest związane z ważnymi wydarzeniami, które odbyły się w Spodku. Są to np. koncerty zespołów Depeche Mode...

A pamiyntosz jak żeś rycała na koncercie Depeszów w Spodku?

... czy Rammstein:

Jak cie widza, to mom hercklekoty jak na Ramsztajnie w Spodku.

Szczepan TwardochTwardoch strofuje duży polski portal. "Nie jestem Polakiem, jestem Ślązakiem"

Zobacz wideo Miłość i muzyka łączą się ze sobą nie tylko w piosenkach. I nie zawsze kończy się to dobrze

W katowickiej hali widowiskowej organizowane są m.in. mecze siatkówki, koszykówki, hokeja na lodzie, koncerty muzyczne, konferencje naukowe, przedstawienia cyrkowe, rewie na lodzie i targi. W ciągu pięćdziesięciu lat wystąpili tam m.in. Metallica, Deep Purple, The Cure,  Alice in Chains, Green Day, Judas Priest i wielu polskich wykonawców.  

Więcej o: