Polska - Hiszpania. Piotr Gliński: Mamy dobre relacje, one mogą się rozwijać i zacieśniać

- Mamy dobre relacje z Hiszpanią i właśnie na poziomie kultury one się mogą rozwijać i zacieśniać dla dobra nas wszystkich - powiedział w Sewilli wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.

Podczas wizyty w Hiszpanii wicepremier Piotr Gliński spotkał się w piątek z José Manuelem Rodríguezem Uribesem, ministrem kultury i sportu Hiszpanii. Jednym z tematów poruszanych na tej wizycie były uzgodnienia związane z organizacją Roku Kultury Polskiej w Hiszpanii oraz Roku Kultury Hiszpańskiej w Polsce.

Zobacz wideo Proces, który dzieli Hiszpanię. Sąd nad katalońskim rządem

Wymiana kulturowa między Polską a Hiszpanią. Sezon ruszy najprawdopodobniej w 2022 roku

"Już w sierpniu dojdzie do pierwszych wizyt studyjnych przygotowujących Rok Kultury Hiszpańskiej w Polsce i Rok Kultury Polskiej w Hiszpanii" - czytamy na Twitterze Ministerstwa Kultury i Sportu.

Wymiana doświadczeń ma dotyczyć nie tylko instytucji kultury, muzeów, teatrów czy świata filmu. Hiszpanie są zainteresowani także polskim doświadczeniem totalitaryzmu niemieckiego i sowieckiego oraz ich upamiętnianiem. Sezon wymiany kulturowej między Polską a Hiszpanią zostanie prawdopodobnie zainaugurowany w 2022 roku. - To bardzo cenna, potrzebna inicjatywa, szczególnie ważna w czasie po pandemii COVID-19 - podkreślił Gliński.

Piotr Gliński kibicował Polakom w Sewilli

Po spotkaniu z hiszpańskim ministrem kultury i sportu Jose Manuelem Rodriguezem Uribesem Piotr Gliński udał się do Sewilli, aby w sobotę wieczorem kibicować polskiej drużynie podczas meczu z Hiszpanią na Euro 2020.

 "Kibicujemy polskim piłkarzom. Zawsze trzeba kibicować niezależnie od tego, kogo się określa jako faworyta. [...] Każde wydarzenie sportowe to jest nowy rozdział, wynik jest otwarty, trzeba walczyć i mam nadzieję, że Polacy pokażą charakter" - mówił cytowany przez msn.com Gliński.

Więcej o: