Polska - Hiszpania. Piotr Gliński: Mamy dobre relacje, one mogą się rozwijać i zacieśniać

- Mamy dobre relacje z Hiszpanią i właśnie na poziomie kultury one się mogą rozwijać i zacieśniać dla dobra nas wszystkich - powiedział w Sewilli wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.

Podczas wizyty w Hiszpanii wicepremier Piotr Gliński spotkał się w piątek z José Manuelem Rodríguezem Uribesem, ministrem kultury i sportu Hiszpanii. Jednym z tematów poruszanych na tej wizycie były uzgodnienia związane z organizacją Roku Kultury Polskiej w Hiszpanii oraz Roku Kultury Hiszpańskiej w Polsce.

Zobacz wideo Proces, który dzieli Hiszpanię. Sąd nad katalońskim rządem

Wymiana kulturowa między Polską a Hiszpanią. Sezon ruszy najprawdopodobniej w 2022 roku

"Już w sierpniu dojdzie do pierwszych wizyt studyjnych przygotowujących Rok Kultury Hiszpańskiej w Polsce i Rok Kultury Polskiej w Hiszpanii" - czytamy na Twitterze Ministerstwa Kultury i Sportu.

Grażyna Torbicka, 2017Orły 2021. 23. gala wręczenia Polskich Nagród Filmowych. Gdzie obejrzeć?

Wymiana doświadczeń ma dotyczyć nie tylko instytucji kultury, muzeów, teatrów czy świata filmu. Hiszpanie są zainteresowani także polskim doświadczeniem totalitaryzmu niemieckiego i sowieckiego oraz ich upamiętnianiem. Sezon wymiany kulturowej między Polską a Hiszpanią zostanie prawdopodobnie zainaugurowany w 2022 roku. - To bardzo cenna, potrzebna inicjatywa, szczególnie ważna w czasie po pandemii COVID-19 - podkreślił Gliński.

Piotr Gliński kibicował Polakom w Sewilli

Po spotkaniu z hiszpańskim ministrem kultury i sportu Jose Manuelem Rodriguezem Uribesem Piotr Gliński udał się do Sewilli, aby w sobotę wieczorem kibicować polskiej drużynie podczas meczu z Hiszpanią na Euro 2020.

Hiszpania. Nauczyciel założyli spódnicę, aby wesprzeć dyskryminowanego uczniaHiszpania. Nauczyciele założyli spódnice, aby wesprzeć dyskryminowanego ucznia

 "Kibicujemy polskim piłkarzom. Zawsze trzeba kibicować niezależnie od tego, kogo się określa jako faworyta. [...] Każde wydarzenie sportowe to jest nowy rozdział, wynik jest otwarty, trzeba walczyć i mam nadzieję, że Polacy pokażą charakter" - mówił cytowany przez msn.com Gliński.

Więcej o: