Krystyna Kołodziejczyk nie żyje. Aktorka miała 82 lata

Nie żyje Krystyna Kołodziejczyk. Aktorka znana z wielu ról filmowych i serialowych, od lat była też związana z teatrem. Informację o śmierci artystki potwierdziła jej rodzina.
Zobacz wideo Nie ma ich wśród nas, ale ich utwory zna każdy. Wodecki zostawił "Chałupy Welcome to", a Kora "Krakowski spleen"

W wieku 82 lat zmarła aktorka Krystyna Kołodziejczyk. Informację o jej śmierci potwierdziła portalowi Interia.pl najbliższa rodzina artystki.

Nie żyje aktorka Krystyna Kołodziejczyk

Jak podaje portal, Krystyna Kołodziejczyk zmarła w poniedziałek 13 września. Aktorka od kilku tygodni przebywała w szpitalu. Dwa tygodnie temu odszedł natomiast jej mąż.

W maju na portalu e-teatr.pl pojawił się wywiad z artystką. Wspominała w nim o chorobie męża (przebywał w szpitalu w związku z COVID-19) oraz śmierci teściowej. Mimo problemów zachowywała jednak pogodę ducha.

- Kocham ludzi, kocham życie - mówiła, dodając, że brakuje jej wyjścia z domu do teatru o siedemnastej. - Nawet gdybym występowała w najmniejszym epizodzie - podkreślała, mówiąc, że jej obecnym marzeniem jest rozmowa z kolegami w garderobie. 

Wiesław Gołas na scenie - Opole 2006 Wiesław Gołas nie żyje. Miał 90 lat. "Spoczywaj w pokoju Mistrzu..."

Zmarła Krystyna Kołodziejczyk. Wystąpiła w ponad stu rolach filmowych i teatralnych

Krystyna Kołodziejczyk urodziła się w 1939 roku w Częstochowie. W 1960 roku ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Związana ze sceną teatralną, wystąpiła w ponad stu rolach filmowych i teatralnych.

Występowała na deskach Teatru Dramatycznego w Koszalinie, Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Teatru Polskiego w Poznaniu, Teatru Studio w Warszawie, Teatru Nowego w Warszawie, Och-Teatru w Warszawie.

Aktorka znana także z wielu ról filmowych i serialowych ("Kogel-mogel", "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", "Czterej pancerni i pies", czy "Zmiennicy"), a także z dubbingu. W 2019 roku została odznaczona Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Charlie Watts Charlie Watts nie żyje. Perkusista zespołu The Rolling Stones miał 80 lat

Więcej o: