Maciej Zabielski nie żyje. "Niskorosły gigant"

Maciej Zabielski nie żyje. O śmierci aktora i poinformował 6 grudnia poznański Teatr Nowy, z którym Zabielski był związany od prawie czterdziestu lat.

"Dotarła dziś do nas smutna wiadomość: zmarł Maciej Zabielski, aktor od blisko 4 dekad związany z Teatrem Nowym w Poznaniu, pojawiający się też na deskach teatrów w Legnicy, Łodzi, Gdańsku, Krakowie, Gdyni i Wrocławiu, a w latach 1997-2000 należący do zespołu artystycznego poznańskiego Teatru Polskiego" - napisali przedstawiciele teatru na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych. "Debiutował u nas w 1983 roku w spektaklu 'Koniec Europy' Janusza Wiśniewskiego, zagrał również m.in. w 'Lobotomobilu' oraz 'Bestii' w jego reżyserii, a także w 'Obsługiwałem angielskiego króla' w reżyserii Piotra Cieślaka. W ostatnich latach Widzowie mogli oglądać go w roli Złego Pana w 'Dziadach' w reżyserii Radosława Rychcika."

Zobacz wideo Najwięksi aktorzy Złotej Ery Hollywood

Adam 'Nergal' DarskiNergal: Nie zamierzam niczego prostować. Zdarza mi się popełniać błędy

Maciej Zabielski nie żyje. Pożegnał go m.in. dyrektor Teatru Polskiego Maciej Nowak

"Niskorosły gigant" - napisał o nim dyrektor Teatru Polskiego w Poznaniu Maciej Nowak.

Grał także m.in. w takich sztukach jak "Przyjaciel wesołego diabła" w reżyserii Grzegorza Mrówczyńskiego w Centrum Sztuki - Teatrze Dramatycznym w Legnicy czy "Zemście nietoperza" w reżyserii Henryka Baranowskiego w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. W Teatrze Telewizji można go było oglądać m.in. w "Tristanie i Izoldzie" w reżyserii Krystyny Jandy.

Więcej informacji kulturalnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Magdalena OgórekAkt oskarżenia przeciwko pracownikom TVP. "Będę domagał się skazania"

Aktor miał także na koncie role w filmie i serialach. W jego filmografii znalazły się takie tytuły jak "Złoto dezerterów", "Hiszpanka", "Chaos", "Sto minut wakacji", "Kryminalni" czy "Świat według Kiepskich".