Przemysław Gąsiorowicz nie żyje. Aktor zginął w wypadku, jadąc na pogrzeb kolegi z teatru

Przemysław Gąsiorowicz zginął w wypadku samochodowym. Aktor związany z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie był w drodze na pogrzeb kolegi.

O śmierci Przemysława Gąsiorowicza poinformował Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, w którym aktor grał od 2007 roku. Do wypadku doszło w sobotę 8 stycznia.

Przemysław Gąsiorowicz nie żyje. Aktor był związany z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie

"Z głębokim żalem zawiadamiamy o tragicznej śmierci naszego Przyjaciela, Aktora Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Przemysława Gąsiorowicza. Łączymy się w bólu z Rodziną i Bliskimi Przemka. Człowiek nigdy nie jest gotowy na taki scenariusz... Potrzeba ciszy na scenie i w ludzkich sercach... Dyrektor oraz Pracownicy Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie" [pisownia oryginalna] - napisano na Facebooku teatru. Niedawno, bo 26 listopada 2021 roku Przemysław Gąsiorowicz został wyróżniony nagrodą specjalną Festiwalu Teatrów Niewielkich.

W sobotę koło godziny 14:00 na obwodnicy Lubartowa (DK19) doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych - podaje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie. W wypadku poszkodowanych zostało sześć osób, w tym Przemysław Gąsiorowicz.

Przemysław Gąsiorowicz miał w sobotę jechać na pogrzeb kolegi z teatru. "4 stycznia dotarła do mnie bardzo zaskakująca i przykra wiadomość..." - pisał na profilu w środę w związku ze śmiercią związanego z lubelskim Teatrem im. Juliusza Osterwy aktora Witolda Kopcia. "Dopiero co pożegnałam jednego kolegę aktora, a już kolejna tragedia..." - napisała natomiast w mediach społecznościowych aktorka Hanka Brulińska.

Przemysław Gąsiorowicz - kim był?

Przemysław Gąsiorowicz urodził się w 1978 roku w Poddębicach (woj. łódzkie). Był absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie oraz krakowskiego Studia Aktorskiego SPOT. Skończył także studia z etnologii i antropologii kulturowej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na deskach Teatru Osterwy pojawiał się od 2007 roku, zagrał w blisko 40 sztukach. 11 grudnia 2021 roku premierę miał wyreżyserowany przez niego monodram, w którym sam także zagrał, "Opowieść o naszym wniebowstąpieniu".

Więcej o: