Ilustratorka, autorka książek dla dzieci, historyczka sztuki - Gosia Herba przekazała pracę "Meduza" o wymiarach 40x40 cm. Technika to gwasz na papierze, praca nie jest oprawiona.
Praca Gosi Herby. Weź udział w licytacji >>
Gosia Herba - Meduza mat. autorki
Gosia Herba urodziła się w 1985 roku w Oławie, obecnie mieszka i pracuje we Wrocławiu. Od 15 lat zajmuje się ilustracją prasową, książkową i komercyjną. Projektuje też monumentalne formy, związane z architekturą. Chętnie sięga po nowe formy wyrazu, jak hafciarstwo, ceramika czy projektowanie tkanin. W ilustracji łączy tradycyjne techniki, takie jak kredki, gwasz, tusz z rysunkiem cyfrowym.
Jej prace publikowane są na całym świecie. Rysowała m.in. dla "The New Yorker", "The New York Times", "Der Tagesspiegel", "The Washington Post", "Pentagram", "The Atlantic", "Penguin Random House", Google. Jej książki obrazkowe prezentowane są na prestiżowych wystawach m.in. The Illustrators Exhibition - Bologna Children's Book Fair, Golden Pinwheel Young Illustrators Award, BIBF Ananas International Illustration Exhibition.
Licytuj też:
Lekcja rysowania z Tomaszem Samojlikiem >>
Oprowadzenie po zamku książąt Lubomirskich >>
Akcja Gazeta.pl dla WOŚP narodziła się w 2019 roku i nie był to szczęśliwy czas. 27. Finał Wielkiej Orkiestry był pierwszym, któremu do późnych godzin nocnych nie towarzyszyły uśmiech i duma z dzieła, jakim jest pomoc dzieciom czy osobom starszym. Święto dobra, jedno z najwspanialszych wydarzeń społecznych w Polsce po 1989 roku zostało przerwane tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku. Na scenie WOŚP śmiertelnie ranny został prezydent miasta Paweł Adamowicz.
Wtedy postanowiliśmy: dokończmy finał w kolejną niedzielę, pokonajmy wspólnie zło. Ta idea jest wciąż aktualna, szczególnie po tragicznych miesiącach, jakie przyniosła całemu światu pandemia Covid-19. Zagrajmy znów #JedenDzieńDłużej, by dobro zwyciężyło.
Chcemy, by święto, które każdego roku obchodzimy wraz z WOŚP się nie kończyło. I dlatego prosimy: róbmy to jeszcze raz, jeszcze jeden dzień dłużej. I do końca świata. Zebrane pieniądze trafią do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W tym roku WOŚP gra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Nasze tegoroczne aukcje rozpoczynają się 24 stycznia i kończą 31 stycznia, dzień po finale WOŚP. Wszak gramy #JedenDzieńDłużej. >>
W tym roku WOŚP gra dla dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Nasze tegoroczne aukcje rozpoczynają się 24 stycznia i kończą 31 stycznia, dzień po finale WOŚP. Wszak gramy #JedenDzieńDłużej.