Helios Sport prezentuje "Biegiem do kina". Dwa niezwykle filmy dokumentalne

15 czerwca, w ramach projektu Helios Sport, w kinach sieci Helios zaprezentowane zostaną filmy "Barkley bez litości" oraz "Biegając po dachu świata".

"Barkley bez litości" to francuski dokument z 2018 roku. Tytułowy maraton to w opinii wielu najcięższe zawody na świecie. Lazarus Lake organizuje je od 30 lat, w odległym zakątku stanu Tennessee.

60 godzin biegania? A może bieg w niebezpiecznym Tadżykistanie? 

Barkley łączy w sobie bieg ultra i bieg na orientację. Trasa tych budzących ogromne emocje zawodów biegnie na przełaj przez las, nie trzyma się wyznaczonych ścieżek. Składa się z pięciu pętli po 35 km, a limit czasu wynosi 60 godzin. Od 1987 roku w biegu wystartowało tysiąc osób, a ukończyło go tylko 15… Sam organizator zakładał, że do mety będzie docierał średnio 1 proc. uczestników.

Zobacz wideo Barkley bez litości - zwiastun

Twórcami czarno-białego dokumentu, który opowiada o imprezie z 2017 roku, są Alexis Berg i Aurélien Delfosse.

Więcej informacji o filmach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Biegając po dachu świata" Alexis Tymon i Bena Crocker to natomiast dokumentalna produkcja brytyjska z 2020 roku. Troje przyjaciół, których łączy miłość do biegania, desperacko pragną ruszyć w poszukiwaniu przygody. Pewnego wieczoru, po zbyt dużej ilości wypitych drinków, wymyślają zabawę: zakręcą globusem i pojadą biegać w miejsce, które ktoś z nich wskaże palcem. Zakręcili. Tadżykistan. Tadżykistan? Część świata, o której ledwo słyszeli, a co dopiero mówić o pomyśle jechania tam. Kraj o złej reputacji, zagrożony wojną i niebezpieczny. Rejon, w którym w dzień panują ekstremalne upały, a w nocy przeraźliwie niskie temperatury. Gdzie z powodu dużych wysokości oddycha się jak przez słomkę. Nie są to więc najlepsze warunki do biegania. 

To nie jest historia o przekraczaniu linii mety ani o medalach. Raczej o tym, co się dzieje, gdy musisz zaufać, że twoje stopy poniosą cię przez jedne z ostatnich dzikich krajobrazów na Ziemi. O zwątpieniu w siebie, odkrywaniu swoich możliwości i bardzo dużo o górach. To film o przygodzie w nieznanym miejscu.

 

Szczegółowe informacje oraz bilety dostępne są na stronie: www.helios.pl/biegiemdokina.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: