Polonia i Och-Teatr grają przez całe wakacje. Aż 40 bezpłatnych plenerowych spektakli w Warszawie

Teatr POLONIA i OCH-Teatr, czyli dwa teatry Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury, jak co roku od lat grają przez całe wakacje. Tym razem od 24 czerwca do końca sierpnia będzie możliwość zapoznania się z aż 43 różnymi tytułami, które zostaną zagrane 165 razy. Aż 40 ztuk to spektakle plenerowe, dostępne bezpłatnie dla każdego.

Start uczty rozrywkowo-teatralnej nastąpił 24 czerwca, kiedy o 17:00 na pl. Konstytucji w Warszawie odbyła się premiera "Szelmostw Lisa Witalisa" Jana Brzechwy. W ostatni weekend czerwca sztukę będzie można jeszcze oglądać w tym samym miejscu, a następnie w Koneserze na Pradze i przed OCH-Teatrem na Grójeckiej 65. Uroczy i rozśpiewany spektakl wbrew pozorom nie jest tylko dla dzieci, bo to uniwersalna opowieść o tym, jak przebiegłość, oszustwa i kłamstwa pozwalają osiągnąć szczyty władzy. Poza "Szelmostwami Lisa Witalisa" do zobaczenia będą jeszcze tak wspaniałe przedstawienia dla dzieci w każdym wieku, jak "Czerwony kapturek", "Jaś i Małgosia" oraz "2 000 000 kroków" – wszystkie kolorowe i kostiumowe.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 120

Teatr Polonia i Och-Teatr zapraszają na letnie teatralne wrażenia

Starsi widzowie przychodzący na pl. Konstytucji w czerwcu i w lipcu oraz na Grójecką 65 pod OCH-Teatr w sierpniu będą mogli zobaczyć ogniste "Flamenco namiętnie", farsowy "Związek otwarty", słynny już "Lament na Placu Konstytucji" oraz wzruszający "Starość jest piękna". Osiem spektakli plenerowych, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, w lipcu i sierpniu odbędzie się również w Koneserze na Pradze.

W tym samym czasie obie sceny fundacji Krystyny Jandy zaoferują aż 35 tytułów z przewagą spektakli komediowych (np. oblegane przez widzów "Mąż i żony" Fredry, "Ożenek" Gogola, "Policja" Mrożka i "Noc zatracenia" Saramonowicza) i farsowych (np. "Wspólnota mieszkaniowa", "Pomoc domowa", "Lily", "Coś tu nie gra"). Nie zabraknie też refleksji i melancholii, jak w "Alei Zasłużonych", "Boże mój", "Panu Hoho", "Próbach", "Raj dla opornych" czy "Zapiskach z wygnania", albo w śmieszno-groteskowym "Big Bangu" czy w przejmującym "Minettim. Portrecie artysty z czasów starości" z kreacją Jana Peszka.

Warto też wziąć pod uwagę „Pięknego nieczułego", w którym Natalia Sikora rewelacyjnie wykonuje piosenki Edith Piaf, „Cwaniary" wg Sylwii Chutnik z piosenkową klasyką dawnej Warszawy oraz „Café Luna", gdzie Anna Sroka-Hryń wyśpiewuje niezwykły świat filmów Almodovara. Do tego w repertuarze pozostają takie "evergreeny", jak "Stowarzyszenie Umarłych Poetów", "Słoneczni chłopcy" i "Zemsta" Fredry – oba z Arturem Barcisiem i Cezarym Żakiem, a nade wszystko "Biała bluzka" i "Shirley Valentine" z Krystyną Jandą.

Co ważne, także płatnym spektaklom w obu teatrach towarzyszą liczne akcje promocyjne, jak wysokie zniżki dla studentów i seniorów na wybrane spektakle, bądź zabawa AD HOC, czyli tanie bilety na dzień czy dwa przed spektaklem.

- "Gramy całe wakacje" to akcja Teatru POLONIA i OCH-Teatru, którą dajemy warszawiakom oraz turystom odwiedzającym Warszawę od wielu lat - mówi Krystyna Janda. - Każdego dnia wakacji oferujemy nasz repertuar zarówno bezpłatnie (w plenerze), jak i biletowany (na spektakle grane na scenach naszych teatrów). To wspaniała okazja do nadrobienia zaległości z całego roku, a dla przyjezdnych unikalna szansa zakosztowania teatru w okresie wakacyjnym. Serdecznie zapraszamy i obiecujemy fantastyczną rozrywkę na wysokim poziomie, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych!

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: