Neo-Nówka reaguje na huczne wesele wiceministra. Zdjęcie podpisali: Panna młoda zadowolona z prezentu

Kabaret Neo-Nówka zamieścił w sieci zdjęcie, którym nawiązał do głośnej sprawy wesela wiceministra rolnictwa Norberta Kaczmarczyka. Bawiło się na nim ponad pół tysiąca gości, grał Bayer Full, ale komicy skupili się na jednym z prezentów.

Ślub Norberta Kaczmarczyka (Solidarna Polska) odbył się w kościele pw. świętej Anny - Matki Najświętszej Maryi Panny w Bobinie w powiecie proszowickim w sobotę 20 sierpnia. Na weselu bawiło się ponad 500 osób, a jednym z prezentów dla młodej pary był wart 1,5 miliona złotych ciągnik. Kluczyki wręczył diler, a polityk później pisał w sieci m.in.:

... to brat wyraził zgodę na film, ponieważ to formuła promocyjna firmy sprzedającej, stosowana u wszystkich jej klientów. Nie wiedziałem, że brat udostępni mi w użytkowanie ciągnik, więc jako osoba publiczna nie mogłem też nikomu zakazywać nagrywania. Ciągnik pozostaje własnością brata więc to on podejmuje wszelkie związane z nim decyzje. Przekazanie traktora parze młodej miało charakter symboliczny, oznaczający udostępnienie go do użytku na gospodarstwie.

Komentarze negatywne związane z ciągnikiem i innymi elementami wesela nazywał w poście "brutalną napaścią polityczną".

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Neo-Nówka komentuje polską rzeczywistość. Luśka Paciaciakowa na traktorze

I to właśnie do tego prezentu nawiązał kabaret Neo-Nówka. "Wesele się udało, panna młoda zadowolona z prezentu. Taki sobie wymarzyła" - napisali w poście ze zdjęciem przedstawiającym jednego z członków zespołu w charakteryzacji. To znana z poprzednich skeczy Neo-Nówki "Luśka Paciaciakowa".

Polityk w sieci informował też po uroczystości w imieniu swoim i żony, że "koszty całej uroczystości ślubnej zostały pokryte z prywatnych środków obu naszych rodzin".

Warto też zauważyć, że w obronę polityka wzięły "Wiadomości" TVP. Tekst z paska informacyjnego głównego wydania programu:

Atak opozycji na prezent ślubny

także już zdążył stać się tematem żartów.

Zobacz wideo Co się stało z gwiazdami klasycznej ekranizacji "W pustyni i w puszczy"?

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: