Międzynarodowy Dzień Teatru 2023. Na widzów czekają darmowe wejściówki i bilety za 1 zł

Międzynarodowy Dzień Teatru świętujemy 27 marca już od 62 lat. Z tej okazji teatry w całej Polsce przygotowały specjalne wydarzenia. W Warszawie będzie można otrzymać darmowe wejściówki na spektakle, Łódź z kolei przygotowała pulę biletów za symboliczną złotówkę.

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto uchwalone w 1961 roku, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu 27 marca 1957 roku. Od 62 lat święto to obchodzone jest w ponad stu ośrodkach Międzynarodowego Instytutu Teatralnego na całym świecie. Teatry organizują z tej okazji specjalne wydarzenia, w tym zwiedzanie instytucji od kulis, ale też wyjątkowe spektakle czy koncerty. Co przygotowały teatry w Polsce? M.in. darmowe wejściówki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przy okazji premiery spektaklu "Edith i Marlene" rozmawiamy z Janem Młynarskim [Popkultura Wywiad]

Dzień Teatru 2023. 600 biletów za złotówkę w Łodzi

Na Międzynarodowy Dzień Teatru łódzki Teatr Powszechny przygotował 600 biletów za złotówkę. Dzięki nim widzowie za drobną opłatą będą mogli obejrzeć dwa spektakle, "Pomoc domowa" i "Odwaga", oba odgrywane 27 marca 2023 roku. Sprzedaż ruszy w piątek, 24 marca. Bilety za złotówkę będzie można odebrać jedynie w kasach biletowych Teatru Powszechnego w Łodzi. Teatr przygotował też zwiedzanie teatru i warsztaty aktorskie, na które będzie można zapisać się za pośrednictwem maila bilety@powszechny.pl.

Międzynarodowy Dzień Teatru 2023. Warszawa przygotowała darmowe wejściówki

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru warszawski Urząd Dzielnicy Śródmieście przygotował dla widzów niemal 1500 bezpłatnych na spektakle i wydarzenia. By je otrzymać, wystarczy zgłosić się do Urzędu Dzielnicy Śródmieście na ul. Nowogrodzkiej 43, Domu Kultury Śródmieście czy Ośrodka Sportu i Rozrywki. W weekend 25-26 marca na profilu Dzielnicy Śródmieście na Facebooku będzie można zdobyć bilety. Wystarczy udzielić poprawnych odpowiedzi na zadane pytania. Darmowe bilety obejmować będą zarówno spektakle zorganizowane przez dzielnicę, jak i te prezentowane w stołecznych teatrach, m.in. Teatrze Capitol, Teatrze Studio, Teatrze Polskim czy Teatrze Dramatycznym.

Międzynarodowy Dzień Teatru. Spektakle i wydarzenia z okazji święta

Teatry i centra kultury w wielu polskich miastach z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przygotowały też specjalne wydarzenia. Teatr Wielki w Poznaniu zaprasza na wydarzenie zatytułowane "Opera na obcasach", podczas którego widzowie będą mogli m.in. przymierzyć kostiumy i wcielić się w bohaterów operowych. Warszawska Opera Kameralna w dniach 22-27 marca rozda 62 bilety tańsze o 50 proc. na musical "Company". Z kolei Teatr Studio w Warszawie zorganizował spacer po zakamarkach teatru. Wrocławski Teatr Współczesny przygotował monodram "Dwa dni z synem". Warto obserwować aktualności na stronach lokalnych instytucji.

Więcej o: