Najlepsze żarty na prima aprilis. Pomysły na dowcipy, którymi wkręcisz rodzinę i znajomych

1 kwietnia to dzień, gdy świat wydaje się wywrócony do góry nogami. W mediach pojawiają się zmyślone informacje, a ludzie robią sobie rozmaite żarty na prima aprilis. Nie wiesz, jaki dowcip zrobić rodzinie czy znajomym? Oto kilka pomysłów.

Prima aprilis nie bez powodu nazywany jest dniem żartów. 1 kwietnia na całym świecie ludzie robią sobie żarty, wkręcają rodzinę czy znajomych i robią wszystko, by uwierzyli w nieprawdziwą informację. Niektórzy wierzą, że święto to ma związek z rzymskim świętem na cześć bogini Ceres, matki Persefony. Inna teoria mówi o Veneraliach, które obchodzono 1 kwietnia, a w święto dozwolone były wygłupy i komiczne żarty. Nie ma jednak pewności co do pochodzenia zwyczaju, jakim jest prima aprilis. Nawet tego dnia warto jednak zachować umiar, "jazda bez trzymanki" może bowiem skończyć się niezbyt przyjemnie.

Zobacz wideo Klasyka komedii romantycznych - kto nie zna, poznać musi, kto zna, ten wie, o co chodzi

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kawały na prima aprilis. Nieśmiertelne klasyki

Żarty na prima aprilis to przede wszystkim klasyki, po które często sięgają młodsi. Podmiana cukru w cukiernicy na sól, wysmarowanie kostki mydła lakierem do paznokci czy przestawienie zegarków w domu to klasyka primaaprilisowej komedii, z którą prawdopodobnie każdy zetknął się choć raz. Są niegroźne i w miarę bezpieczne, nie ma więc obaw, że żart skończy się kłótnią. Choć zegarek zdecydowanie lepiej przestawiać na wcześniejszą niż późniejszą godzinę.

Najlepszy żart na prima aprilis. Wykorzystaj dzień, by wkręcić rodzinę

W tym roku 1 kwietnia wypada w sobotę. To najlepsza okazja do wkręcenia dzieci, partnera czy rodziców. Wystarczy, że wczesnym rankiem zerwiesz ich z łóżka, krzycząc, że zaspali i spóźnią się do szkoły czy pracy. Gdy już skończą gorączkowe przygotowania, nie zapomnij o wyjaśnieniu.

Pomysły na prima aprilis. Żarty, które rozbawią do łez

Jakie żarty można jeszcze zrobić 1 kwietnia? Oto kilka pomysłów. Pamiętaj, by zachować umiar. Na pewno nie chcesz, by domownicy pękli ze śmiechu.

  • Wyciągnij baterie z pilota od telewizora czy pada do gier.
  • Zrób screen pulpitu na komputerze, ukryj wszystkie ikony i ustaw zrzut na tapetę.
  • Zmień dzwonek w telefonie. Dla odważnych: zmień też nazwy kontaktów w książce telefonicznej. Na wszelki wypadek zapisz gdzieś prawidłowe.
  • Ktoś w rodzinie zawsze zjada jajecznicę na śniadanie? Ugotuj jajka dzień wcześniej i schowaj je w lodówce. Rano zastaną go jajka na twardo.
  • Poprzestawiaj w kuchni, łazience i przedpokoju wszystkie rzeczy.
  • Wydrukuj małe pająki, wytnij i poprzyklejaj w różnych miejscach, np. pod kloszem lampy.
Więcej o: