Noc Muzeów 2023. Do wielu placówek wejdziemy za darmo. Pokazy 3D i warsztaty to nie wszystko

Noc Muzeów 2023 po raz kolejny odbędzie się w wielu miastach Polski. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, na zwiedzających czekają liczne atrakcje i możliwość odwiedzenia muzeów, galerii czy instytucji kultury za darmo lub symboliczną opłatą. Kiedy odbędzie się Noc Muzeów?

Noc Muzeów to impreza kulturalna, która co roku odbywa się w wielu miastach Polski. Tego dnia, a w zasadzie tej nocy, instytucje kultury, muzea i galerie udostępniają swoje placówki i zbiory oraz przygotowują specjalne atrakcje, często za darmo lub za niewielką opłatą. Otwarte do późnych godzin nocnych, a często do rana, miejsca odwiedzane są przez tysiące zwiedzających. Co na Noc Muzeów 2023 przygotowały największe miasta w Polsce i kiedy się odbędzie?

Więcej informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Harry Potter był świetny we "Władcy Pierścieni", czyli jak bliźniaczo podobni aktorzy mogą się mylić [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Noc Muzeów Warszawa 2023. Na odwiedzających czeka 267 placówek

Noc Muzeów 2023 w Warszawie odbędzie się w nocy z 12 na 13 maja. W 19. już edycji Nocy Muzeów w stolicy udział weźmie 267 placówek. Na odwiedzających czekają m.in. ukryte pod ziemią stuletnie sieci kanalizacyjne, ambasada Islandii, Willa Żabińskich w warszawskim zoo, ale też Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Sztuki Nowoczesnej czy specjalne ścieżki spacerowe przygotowane przez eBilet. Na stronie wydarzenia można znaleźć szczegółowe informacje oraz propozycje zwiedzania.

Noc Muzeów 2023. Kraków: nie tylko muzea

Noc Muzeów 2023 w Krakowie odbędzie się w piątek, 19 maja. Na zwiedzających czekają m.in. Muzeum Archeologiczne, Muzeum Akademii Sztuk Pięknych, Muzeum Geologiczne, ale też Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, w którym będzie można obejrzeć pokazy filmów 3D czy wziąć udział w warsztatach, na których skonstruują klawiaturę z artykułów spożywczych. Szczegółowe informacje dotyczące programu oraz biletów i wejściówek znaleźć można tutaj.

Noc Muzeów 2023. Trójmiasto placówki otworzy 13 maja

W 2023 roku w Gdańsku, Gdyni i Sopocie Noc Muzeów odbędzie się w nocy z 13 na 14 maja. W tym terminie w całym województwie pomorskim na zwiedzających czekają muzea i placówki kulturalne. Odwiedzający będą mogli zajrzeć do Archipelagu Kultury w Gdańsku czy Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Więcej informacji znaleźć można na stronie wydarzenia.

Noc Muzeów 2023. Wrocław i ponad 100 placówek

W 2023 roku Noc Muzeów we Wrocławiu odbędzie się 20 maja. Jak zapewniają organizatorzy, podczas tej edycji na odwiedzających czeka ponad 100 instytucji, w tym Muzeum Miejskie czy Muzeum Sztuki Współczesnej, które przygotowały specjalne programy. Szczegółowe informacje będzie można znaleźć m.in. na oficjalnej stronie wydarzenia.

Więcej o: