Noc Muzeów 2023. Gra detektywistyczna i zwiedzanie studia "Familiady" to niejedyne atrakcje

Noc Muzeów 2023 w wielu miastach w Polsce odbędzie się już w najbliższy weekend. Na wieczór i noc 13 maja muzea, galerie placówki i instytucje kulturalne przygotowały wiele atrakcji, umożliwiając zwiedzającym wizytę za darmo lub symboliczną opłatą. Czego można się spodziewać w Noc Muzeów?

Noc Muzeów to coroczna impreza kulturalna, która odbywa się na całym świecie. Z tej okazji bezpłatnie lub za symboliczną opłatą można odwiedzać setki muzeów, galerii, zamków, obiektów historycznych, ale też zaplecza teatrów czy instytucje kulturalne. W wielu miastach Noc Muzeów 2023 odbędzie się już 13 maja. Na jakie atrakcje mogą liczyć mieszkańcy i turyści?

Więcej informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Viki Gabor: Mój świat" [MATERIAŁ PROMOCYJNY]

Noc Muzeów 2023. Lublin

Lublin z okazji Nocy Muzeów przygotował wiele atrakcji. 13 maja mieszkańcy i turyści mogą odwiedzić muzeum na Zamku Lubelskim, Muzeum Martyrologii czy Muzeum Historii Miasta Lublina. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach instytucji kulturalnych, warto też śledzić oficjalną stronę miasta.

Noc Muzeów 2023. Bydgoszcz

W Bydgoszczy z okazji Nocy Muzeów 13 maja na zwiedzających czeka m.in. Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, które przygotowało kilka specjalnych wystaw, a nawet grę detektywistyczną. Bilety pozwalające na wzięcie udział w wydarzeniach zorganizowanych przez muzeum kosztują od 2 do 10 zł. To jednak niejedyne atrakcje. Więcej informacji znaleźć można pod tym linkiem.

Noc Muzeów 2023: Warszawa. Program przygotowało aż 270 placówek

W XIX edycji Nocy Muzeów w Warszawie udział weźmie rekordowa liczba 270 placówek kulturalnych. Na zwiedzających czekają zarówno galerie, jak i muzea, archiwa państwowe, ośrodki kultury czy biblioteki. Będzie można m.in. zwiedzić studio, w którym kręcona jest "Familiada", podziwiać nocną panoramę Warszawy z tarasu w Pałacu Kultury i Nauki, a Robot Kopernik w Centrum Nauki Kopernik przygotował z okazji Nocy Muzeów występ zespołu jazzowego, pierwszego z robotem humanoidalnym w składzie. Szczegółowy program znaleźć można na stronie warszawskiej Nocy Muzeów.

Noc Muzeów 2023. Gdańsk, Gdynia i Sopot

Nocą z 13 na 14 maja muzea i instytucje kulturalne w Trójmieście przygotowały dla zwiedzających wystawy, pokazy, koncerty czy specjalne programy zwiedzania. Wstęp w większości miejsc jest darmowy lub kosztuje symboliczną złotówkę. Więcej informacji dotyczących programu, cen i zdobycia wejściówek można znaleźć m.in. na stronie wydarzenia na Facebooku.

Noc Muzeów 2023. Łódź

Noc Muzeów w Łodzi rozpocznie się wieczorem 13 maja i potrwa do północy. Na zwiedzających czekają Muzeum Miasta Łodzi, Muzeum Kinematografii, Muzeum Sztuki w Łodzi czy Centrum Nauki i Techniki. W Muzeum Włókiennictwa będzie można obejrzeć, jak zmieniały się maszyny włókiennicze oraz przyjrzeć się modzie, od oryginalnych projektów po ortalionowe i bazarowe dresy. Wiele miejsc można odwiedzić za darmo, a instytucje przygotowały też specjalne wydarzenia i warsztaty. Więcej informacji znaleźć można tutaj.

Więcej o: