Wielkie ekrany zamiast klasycznej galerii sztuki. Niezwykła wystawa Van Gogha w Poznaniu

Za granicą zrobiła ogromną furorę, w Polsce do niedawna można było ją oglądać w Łodzi. Teraz trafi do Poznania. Multisensoryczną wystawę dzieł Vinceta Van Gogha już wkrótce będzie można zobaczyć na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Sztuka słynnego artysty zostanie zaprezentowana w wyjątkowy sposób.

Wystawa "Van Gogh Multi-Sensory Exhibition" odwiedziła już Los Angeles, Nowy Jork, Toronto, Las Vegas, Dubaj, Berlin, Paryż oraz Łódź. Teraz zostanie zaprezentowana w Poznaniu. Sztukę Vincenta Van Gogha będzie można oglądać w okresie od 16 września 2023 roku do 28 stycznia 2024 roku.

Zobacz wideo Popkultura odc. 140

Więcej ciekawych informacji ze świata kultury i rozrywki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Wystawa multisensoryczna wykorzystuje technologię Digital Art 360. Dzieła Van Gogha wyświetlane będą więc na specjalnie przygotowanych do tego ekranach umieszczonych na ścianach i podłodze. W ten sposób zaprezentowane zostaną setki obrazów artysty.

„W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ekspozycyjnej na ekranach o powierzchni ponad 2000 m2, znajdujących się na ścianach, ale także na podłodze, będzie można zobaczyć setki dzieł i dosłownie zanurzyć się w świecie obrazów. Wszystkie prace artysty wyświetlane będą jako wielkoformatowe, tętniące kolorami płótna" - przekazał Urząd Miasta Poznania.  

Podczas oglądania wystawy zwiedzający będą mogli posłuchać klimatycznej muzyki oraz bliżej zapoznać się z korespondencją między artystą a jego bratem Theo.

„Cały cykl wizualny wystawy zostanie wzbogacony nastrojową, odpowiednio dobraną muzyką oraz głosem aktora Roberta Gulaczyka, który wcielił się w postać Van Gogha w znanym polskim filmie z 2017 r. Wszystko to wprowadzi odbiorców w wewnętrzny świat malarza, udoskonali wrażenie nowoczesnego obcowania ze sztuką, pozwoli lepiej docenić kunsztowny styl malarski artysty…". – Czytamy dalej.

 

Na wystawie będzie można zobaczyć najbardziej wartościowe dzieła Van Gogha na przykład "Słoneczniki", "Gwiaździstą Noc" oraz "Autoportret". Ceny biletów zaczynają od 40 złotych.

Vincet Van Gogh to artysta, który został doceniony dopiero po śmierci. Namalował łącznie 2000 obrazów. Jedno z jego dzieł, "Portret doktora Gacheta Vincenta", został sprzedany 30 lat temu za kwotę 82,5 milionów dolarów.

Więcej o: