Powstaje musical "40-latek". Tak wyglądają nowi inżynier Karwowski i Kobieta Pracująca

Czy Stefan odkryje w sobie talent wokalny? Co łączy Kobietę Pracującą i inżyniera? Kim tak naprawdę jest Maliniak? Na te pytania chcą odpowiedzieć twórcy musicalu "40-latek".

"Na długo przed 'Sukcesją', 'Grą o tron' czy 'Rodziną Soprano' miliony telewidzów zachwycały się polskim serialem, w którym bohaterski inżynier zmagał się z problemami rodzinno-budowlanymi i przemierzał Warszawę słynnym maluchem. Pół wieku po emisji pilota 'Czterdziestolatka' Stefan Karwowski, jego maluch, żona Madzia, Maliniak i Kobieta Pracująca powracają – jako bohaterowie musicalu!" - zapowiada warszawski Teatr Rampa na Targówku. 15 września spektakl na podstawie oryginalnego scenariusza Jerzego Gruzy i Krzysztofa Teodora Toeplitza, nawiązującego do kultowego serialu, będzie miał swoją premierę. Reżyserką, scenarzystką i autorką tekstów piosenek w spektaklu jest Joanna Drozda, wcielająca się także w rolę Kobiety Pracującej.

Joanna DrozdaJoanna Drozda Artur Zawadzki/REPORTER / Artur Zawadzki/REPORTER

Tytułową rolę będą wymiennie grali Marcin Januszkiewicz i Modest Ruciński. Rolę żony inżyniera - Madzi Karwowskiej - twórcy powierzyli Annie Mierzwie - ich zdjęcia znajdziecie w galerii. Maliniaka gra Krzysztof Godlewski, a najbliższego przyjaciela tytułowego czterdziestolatka będą grać na zmianę Arkadiusz Brykalski i Konrad Marszałek. Aktorom będą towarzyszyć muzycy.

"Czterdziestolatek" niedługo kończy 50 lat

Pierwszy odcinek "Czterdziestolatka" Jerzego Gruzy wyemitowano 16 maja 1975 roku. W sumie powstało 21 odcinków. Andrzej Kopiczyński wcielił się w główną rolę również w filmie "Motylem jestem, czyli romans 40-latka" z 1976 roku. W latach 1993-1994 TVP pokazała - już mniej popularną - kontynuację serialu zatytułowaną "Czterdziestolatek. 20 lat później". 

Zobacz wideo Rekordy polskiej telewizji. "Wielka gra" była nadawana 44 lata

Do historii przeszła m.in. postać, którą w serialu grała Irena Kwiatkowska. Kobieta Pracująca pojawiała się w każdym odcinku, za każdym razem wykonywała inny zawód i często podkreślała: "...ja jestem kobieta pracująca, żadnej pracy się nie boję". W bohaterkę będącą po trzydziestce wcieliła się mająca wtedy ponad 60 lat aktorka, by pokazać jak ciężko postać pracuje - w serialu Kobieta Pracująca podkreślała, że "na wygląd trzeba zapracować".

Więcej o: