Ksiądz Kaczkowski spogląda na przechodniów z okna kamienicy. Oryginalny pomysł mieszkanki Sopotu

W poniedziałek, 28 sierpnia, odsłonięty został mural przedstawiający księdza Jana Kaczkowskiego. Artyści wykonali go na ścianie jednej z sopockich kamienic, w której mieszka sama pomysłodawczyni przedsięwzięcia.

Namalowany na ścianie mural przedstawia księdza Kaczkowskiego w sutannie, okularach i założonymi rękoma, spoglądającego przez okno kamienicy. Poniżej umieszczony został cytat, który przez całe życie towarzyszył kapłanowi: "Czas to jest coś najcenniejszego, co możemy podarować drugiemu człowiekowi". W odsłonięciu muralu wzięli udział rodzice księdza Kaczkowskiego, mieszkańcy Sopotu oraz wiceprezydent miasta.

Zobacz wideo Popkultura odc. 140

Więcej ciekawych artykułów ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Oryginalny pomysł na mural spodobał się nie tylko internautom

Pomysłodawczynią całego przedsięwzięcia była mieszkanka wspomnianej kamienicy. Projekt został zrealizowany z pieniędzy zebranych z internetowej zbiórki. Darczyńcy przeznaczyli na ten cel 12 tysięcy złotych. Wsparcie okazali nie tylko internauci, ale również sam właściciel firmy wykonawczej, o czym poinformowano na profilu fundacji im. księdza Kaczkowskiego: "A gdy pracownik Biura Konserwatora Zabytków mówi, że nie może doczekać się, aż mural powstanie, a sam właściciel firmy wykonawczej dorzuca się ze swoim wsparciem na zrzutka.pl, to… już wiemy, że nic nas nie zatrzyma!".

Mural, który można podziwiać od poniedziałku, został namalowany w Sopocie przy al. Niepodległości 769. Dodajmy, że to nie pierwszy raz, gdy uczczono pamięć zmarłego kapłana. Wcześniej, w 2017 roku w kościele św. Jerzego została odsłonięta tablica poświęcona jego osobie. Rok później powołano również fundację im. księdza Jana Kaczkowskiego. Z kolei w 2019 roku kapłan został patronem sopockiego Domu Gościnnego LukLuk.

Więcej o: