Francuski artysta zamaluje kamienicę w Warszawie

W ramach projektu ?Updates? do stolicy przyjechał znany francuski artysta Eltono.

Cykl "UPDATES" to prezentacja międzynarodowej sławy artystów działających w przestrzeni publicznej. W 2009 roku Fundacja vlepvnet zaprezentowała ukraińskiego artystę APL315, w 2010 roku gościliśmy w Warszawie: belgijskiego specjalistę od ornitologii ulicznej ROA, włoskiego mistrza wielkiego formatu BLU, jak i polskiego artystę ZBIOK. Każda z tych interwencji odniosła pełen sukces, spotykając się z żywym zainteresowaniem lokalnej społeczności.

Pierwszą odsłoną cyklu "UPDATES" Fundacji Vlepvnet jest realizacja francuskiego artysty ELTONO pt "Linie proste", którego malowidła stały się wizytówkami światowych metropolii. Nowy Jork, Sau Paulo, Londyn, to niektóre z nich gdzie można cieszyć oko jego abstrakcyjnymi formami. ELTONO stawia znak równości pomiędzy terminami " twórca" - "odbiorca". Umożliwia on często zainteresowanym odbiorcom współtworzenie całości kompozycji, tak też będzie w Warszawie, gdzie artysta do pracy przy realizacji zaprasza mieszkańców kamienicy na której powstanie.

EL TONO - ur. 1975 we Francji, mieszka w Hiszpanii. Studiował sztuki plastyczne na uczelni Saint Denis w Paryżu, natomiast w roku 1999 wyjechał do Madrytu w ramach programu rocznej wymiany studenckiej. Wizyta w Madrycie przekształciła się w stały pobyt w tym mieście. Początki twórczości EL TONO to klasyczne graffiti, które ewoluowało w bardziej oszczędną formę. Znakiem rozpoznawczym twórcy stał się symbol kamertonu, malowany przy użyciu taśmy maskującej i farby akrylowej. EL TONO wypracował swój własny unikalny styl, jego abstrakcyjne, minimalistyczne formy redefiniują odbiór zastanej rzeczywistości, nie narzucając jednoznacznej interpretacji.

Wybrane wystawy:

2010: "Ret~cula", Montana Gallery, Sevilla, Hiszpania

2009: "La Cuadrada", Centro Cultural de Espana, Lima, Peru

2009: "Observatori", 2009, Walencja, Hiszpania

2008: "Nomadaz", Scion Gallery, Los Angeles, Stany Zjednoczone

2007: "Behind the seen", Ad Hoc Gallery, Nowy Jork, Stany Zjednoczone

2007: "Planet Prozess", Berlin, Niemcy

Harmonogram UPDATES

ELTONO

"Linie proste"

Czas realizacji: 26 maja-6 czerwca

Lokalizacja: Złota 73

eXYZT

"UFO, Unexpected Fountain Occupation"

Czas realizacji: 16 czerwaca - 27 sierpnia

Lokalizacja: plac Na Rozdrożu

GORO I ANNA BEZIŃSKA-CZERSKA

"Odnowa legendarnego warszawskiego muralu - "Jajo"

Czas realizacji: wrzesień

Lokalizacja: rondo Wiatraczna

Najświeższe wiadomości z Warszawy w Twojej komórce