Święto skejtów w Warszawie: Światowy Dzień Deskorolki

Już we wtorek (21 czerwca) Światowy Dzień Deskorolki. Najlepsi polscy zawodnicy i tysiące początkujących fanów tego sportu świętować będzie w Warszawie w skateparku Jutrzenka. W planie widowiskowe zawody, konkursy, pokazy sztuki graffiti i wielkie wspólne jeżdżenie

Impreza rozpocznie się o godz.14 w skateparku Jutrzenka przy ul. Rozbrat 5 na Powiślu. Na miejscu - liczne zawody deskorolkowe dla młodszych i starszych skejtów*, pokazy sztuki graffiti, rywalizacja o tytuł najlepszego skejta do lat 15 i roczny sponsoring. Do tego projekcje filmów deskorolkowych, warsztaty street artowe, gry telewizyjne, konkursy, np. w malowaniu najlepszej grafiki i szereg best tricków, również dla najmłodszych, z nagrodami m.in. deskorolek od Disney XD. Impreza będzie jedyną w swoim rodzaju okazją dla młodych deskorolkowców, by jeździć wspólnie z gwiazdami deskorolki, znanymi dotychczas tylko z telewizji i gazet. Wszystko przy muzyce najlepszego skejtowego DJ-a w Polsce - DJ-a DEF.

Start imprezy - godzina 14.00. 100 skejtów, którzy jako pierwsi pojawią się na miejscu akcji, otrzyma unikatowy T-shirt Zeke and Luther TownTour.

Światowy Dzień Deskorolki będzie w Polsce obchodzony już po raz szósty. Impreza w Warszawie będzie jednocześnie drugim przystankiem kultowego deskorolkowego wydarzenia - Zeke and Luther TownTour. Tour wystartował 11 czerwca w skateparku w podpoznańskich Koziegłowach. Po obchodach Światowego Dnia Deskorolki następnym przystankiem będzie skatepark w Szczecinie (25 czerwca). W sierpniu wielki finał na obozie deskorolkowym Woodcamp w Przysusze. Relacje z imprez już wkrótce w Disney XD.

Podczas eventów w Poznaniu (Koziegłowy), Warszawie i Szczecinie zostanie wybranych 9 najlepszych młodych skejtów (chłopcy/ dziewczynki do lat 15; po 3 z każdego z miast), którzy walczyć będą o tytuł najlepszego skejta i roczny sponsoring**. Kolejnych 5 osób zostanie zakwalifikowanych do udziału w wielkim finale podczas 5 turnusów obozu Woodcamp - na każdym turnusie zorganizowany zostanie minievent Zeke and Luther TownTour, podczas którego wybrany zostanie jeden skejt. Ostatnie 6 osób zostanie zakwalifikowanych do rywalizacji na podstawie przesłanych demo-filmów***. 20 najlepszych młodych skejtów 27 sierpnia zmierzy się w wielkim finale w Przysusze. Ich umiejętności oceniać będą najlepsi polscy deskorolkowcy teamu Quiksilver i DC: Tadeusz "Gutek" Szymański, Tomek Kotrych, Michał Mazur, Tomek Ziółkowski, Maciek Pietrowicz (zwycięzca zeszłorocznej edycji) oraz Michał Przybyłowicz.

Harmonogram Dnia Deskorolki:

21 czerwca - Warszawa, skatepark Jutrzenka, ul. Rozbrat 5

14.00 zapisy/ rejestracja

 

14.30 pokaz graffiti

 

15.00 najwyższe ollie* //do lat 15

 

16.00 najwyższe ollie* //od lat 15

 

17.00 Disney XD ramp best trick //do lat 15

 

18.00 Quiksilver best trick // bez ograniczeń wiekowych

 

Wstęp wolny

Przeczytaj także: Wszystko o rowerach w Warszawie

Więcej o: