Janda jako Danuta Wałęsa. Premiera spektaklu przed filmem o Lechu Wałęsie

Na 11 października zaplanowana została premiera spektaklu na podstawie książki Danuty Wałęsy z Krystyną Jandą. Możliwe, że jako pierwsi obejrzą go widzowie w Gdańsku. Próby rozpoczną się pod koniec sierpnia, spektakl wyreżyseruje Janusz Zaorski.

Informacje o tym, że Krystyna Janda - szefowa warszawskiego Teatru Polonia, pierwszej w Polsce prywatnej ceny - chce przygotować adaptację wspomnień Danuty Wałęsy "Marzenia i tajemnice", pojawiła się już wiele tygodni temu. Jednak sama aktorka - która miałaby zagrać główną rolę - uparcie podkreślała, że rozmowy na ten temat ciągle trwają. Dopiero sama Wałęsa zdradziła miesiąc temu, że spektakl ma powstać, a jego premiera miałaby się odbyć na jesieni w Warszawie.

Jak podało Radio Gdańsk, znana jest już dokładna data premiery spektaklu według "Marzeń i tajemnic" (oficjalny tytuł przedstawienia nie jest jeszcze znany). Ma to być 11 października tego roku - czyli jeszcze przed kinową premierą filmu "Wałęsa" Andrzeja Wajdy, która planowana jest na grudzień. Co więcej, bardzo prawdopodobne jest, że jako pierwsi spektakl obejrzą widzowie w Gdańsku. - Trwają rozmowy na temat premiery tego przedstawienia w Teatrze Wybrzeże - potwierdza Grzegorz Kwiatkowski, rzecznik prasowy gdańskiej sceny. - Naszą intencją jest, aby premiera ta była częścią jesiennego aneksu do tegorocznego Festiwalu Wybrzeże Sztuki.

Czy po raz pierwszy spektakl wg książki Danuty Wałęsy obejrzą widzowie w Warszawie, czy w Gdańsku - rozstrzygnie się w ciągu kilkunastu dni. Na razie wiadomo, że główną rolę - zgodnie z zapowiedziami - zagra w nim Krystyna Janda, która będzie także producentem przedstawienia. Próby rozpoczną się pod koniec sierpnia, spektakl wyreżyseruje Janusz Zaorski, autor m. in. filmów "Szczęśliwego Nowego Jorku", "Piłkarski poker" czy "Matka Królów".

POLECAMY - Dziennikarki Gazety statystowały w filmie o Wałęsie