Jerzy Grałek nie żyje. Aktor znany z serialu "Krew z krwi" miał 69 lat

Zmarł Jerzy Grałek - aktor filmowy, teatralny, znany także m.in. z seriali "Fala zbrodni" czy "Krew z krwi"

Był absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Karierę filmową rozpoczął jeszcze przed uzyskaniem dyplomu, u Jerzego Hoffmana - w filmie "Ojciec" z 1967 roku pojawił się jako kolega Zenobiusza.

Później wystąpił m.in. w filmach "Śmierć jak kromka chleba" Kazimierza Kutza, "Dama Kameliowa" oraz "Chopin. Pragnienie miłości" Jerzego Antczaka czy "Pan Tadeusz" Andrzeja Wajdy. Wśród produkcji telewizyjnych z jego udziałem znalazły się takie jak "Samo życie", "Egzamin z życia", "Na Wspólnej", "Fala zbrodni", a ostatnio "Krew z krwi".

Jerzy Grałek przede wszystkim był jednak aktorem teatralnym - po ukończeniu studiów związał się z Teatrem Polskim w Bydgoszczy, później m.in. Polskim we Wrocławiu i krakowskimi: Teatrem im. Juliusza Słowackiego oraz Starym Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej.

"Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 15 lutego 2016 zmarł Jerzy Grałek, aktor od 1986 roku związany ze Starym Teatrem w Krakowie, na deskach którego tworzył wspaniałe kreacje. Ostatnio Widzowie mogli podziwiać aktora w takich spektaklach jak: >>Trylogia<<, >>Oresteja<<, >>Wesele hrabiego Orgaza<<, >>Tajny Agent<< i >>Król Lear<< w reż. Jana Klaty" - pożegnali kolegę z zespołu twórcy Starego Teatru, zamieszczając informację na stronie internetowej .