Bujakiewicz, Damięcki, Stanek, Książkiewicz... Gwiazdy w charytatywnej akcji "Dzieci Tańca"

Jakub Panek
Lekcje tańca, wizyty na planach zdjęciowych, kolacje z gwiazdami i wiele więcej można wylicytować w trwającej do 11 czerwca akcji "Dzieci Tańca". Dochód zostanie w całości przeznaczony na stypendia artystyczne dla utalentowanych dzieci ze środowisk zagrożonych.

Akcję wsparły gwiazdy polskiego tańca i ekranu, w tym m.in.: Katarzyna Bujakiewicz, Mateusz Damięcki, Weronika Książkiewicz, Krystyna Mazurówna, Leszek Stanek i Ewa Woyciechowska. Licytacja przedmiotów, wyjść na różne wydarzenia, czy szkoleń zadeklarowanych przekazanych przez ambasadorów akcji potrwa do 11 czerwca. Każdy może wziąć w niej udział za pośrednictwem strony: dziecitanca.pl. Do wylicytowania są np.: zajęcia z tańca współczesnego pod okiem Andrzeja Adamczaka, zaproszenie na spektakle Teatru Muzycznego w Poznaniu - „Madagaskar” i „Nine”, czy dzień na planie filmowym z Mateuszem Damięckim.

Dla młodych talentów

- Taniec jest doskonałym narzędziem niwelowania różnic społecznych, szansą rozwoju dla młodych ludzi ze wszystkich środowisk. Akcją „Dzieci Tańca” chcemy wesprzeć te młode talenty, które z powodów niezależnych od nich mają utrudniony start. Stypendia artystyczne zapewnią im możliwość rozwijania pasji pod okiem ekspertów, a w dalszej perspektywie dostęp do kształcenia wyższego – mówi Beata Książkiewicz, pomysłodawczyni akcji, prezes Fundacji Foueté.

Stypendyści Akcji „Dzieci Tańca” zostaną wyłonieni podczas warsztatów tanecznych, które odbędą się w sierpniu.

Wiedzieliście, że te światowe gwiazdy też wystąpiły w konkursie Eurowizji?

Więcej o: