Noc Muzeów 2019 w Katowicach. Co warto zobaczyć? Warsztaty, prelekcje, wystawy

Wielkimi krokami zbliża się Noc Muzeów 2019. W tym niezwykłym wydarzeniu kulturalnym biorą udział nie tylko Warszawa i Kraków, ale także wiele mniejszych miast, w tym Katowice. Co można będzie zobaczyć podczas Nocy Muzeów w stolicy Górnego Śląska?
Zobacz wideo

Noc Muzeów 2019 w Katowicach obędzie się w sobotę 18 maja. Weźmie w niej udział kilkadziesiąt instytucji kulturalnych ze stolicy województwa śląskiego, ale także z całej aglomeracji katowickiej. Jakie wydarzenia czekają na miłośników nocnego zwiedzania?

Noc Muzeów 2019 w Katowicach. Co warto zobaczyć? Najciekawsze wydarzenia

Jednym z muzeów, które otworzy swoje podwoje w czasie Nocy Muzeów 2019 w Katowicach jest Muzeum Śląskie. Tegoroczna Noc Muzeów odbędzie się tam pod hasłem #naszeurodziny, ponieważ Muzeum Śląskie obchodzi swoje 90-lecie. Zwiedzający będą mogli zobaczyć wszystkie wystawy, a także wziąć udział w warsztatach, w trakcie których dzieci będą budować z klocków własne obiekty
teatralne lub w warsztatach animacji poklatkowej.

W czasie Nocy Muzeów 2019 w Katowicach będzie można odwiedzić także Filharmonię Śląską, która zaprasza swoich gości  na interaktywną lekcję nocnego śpiewania oraz „kąpiel w dźwiękach gongu” oraz Muzeum Historii Katowic, gdzie odbędą się m.in. warsztaty ze zdobienia porcelany oraz wykonywania pamiątkowych magnesów. 

Będąc w Katowicach w najbliższy weekend, warto wybrać się także do okolicznych miejscowości, np. do Zabrza, gdzie Muzeum Górnictwa Węglowego przygotowuje imprezę pod hasłem „Gdzie Bebok mówi dobranoc”, w czasie której możliwe będzie zwiedzanie podziemnych tras muzeum. 18 maja warto zajrzeć także do Sosnowca, gdzie w Pałacu Schoena odbędzie się "Surrealistyczna Noc Muzealna"

Więcej o: