Nie żyje Peter Lindbergh. Wybitny fotograf mody tworzył m.in. dla "Vogue'a"

Zmarł jeden z najsłynniejszych fotografów mody - Peter Lindbergh. W chwili śmierci miał 74 lata. O śmierci niemieckiego artysty poinformowano na jego oficjalnym profilu na Instagramie.

"Z wielkim smutkiem informujemy, że 3 września 2019 roku w wieku 74 lat odszedł Peter Lindbergh. Pozostawił po sobie żonę Petrę, pierwszą żonę Astrid, czterech synów, Benjamina, Jérémy'ego, Simona i Josepha oraz siedmioro wnucząt" - czytamy we wpisie. 

 

Nie żyje Peter Lindbergh. Fotografował modelki, gwiazdy Hollywood, aktorów

Peter Lindbergh urodził się 23 listopada 1944 roku w okupowanym przez nazistów Lesznie. Dzieciństwo spędził w Duisburgu. Na początku lat 60. przeprowadził się do Lucerny, a kilka miesięcy później do Berlina, gdzie rozpoczął naukę na akademii sztuk pięknych. Od lat 70. mieszkał w Düsseldorfie. W tym czasie dołączył do zespołu fotografów związanych z magazynem „Stern”.

Lindbergh zapisał się na kartach historii fotografii mody m.in. słynnym zdjęciem z 1988 roku, które wykonał dla "Vogue'a". Uwiecznił na nim sześć późniejszych supermodelek (Estelle Lefebure, Karen Alexander, Rachel Williams, Linda Evangelista, Tatjana Patitz, Christy Turlington) w męskich, białych koszulach. 

 

W latach 90. Lindbergh robił zdjęcia dla "Vogue'a”, później podjął współpracę z takimi gwiazdami Hollywood jak Cate Blanchett, Helen Mirren czy Kate Winslet. Był odpowiedzialny za stworzenie trzech edycji kalendarza Pirelli - w latach 1996, 2002 i 2017. Ostatnie zdjęcia wykonał dla brytyjskiej edycji „Vogue'a” - sportretował na nich aktywistki, m.in. Jane Fondę, Yarę Shahidi, Gretę Thunberg i Adwoę Aboah.

 
Więcej o: