Light.Move.Festival 2019. Jakie atrakcje zobaczymy w ten weekend w Łodzi?

Już w najbliższy weekend rozpocznie się dziewiąta edycja Light.Move.Festival, nazywanego także Festiwalem Światła. Jakie atrakcje zaplanowali jego organizatorzy?
Zobacz wideo

Na festiwalowej mapie znalazło się 40 punktów. Uczestnicy festiwalu zobaczą tam różnorodne iluminacje, mappingi, instalacje czy muzyczne przystanki. Lokacje te układają się w trasę, która pozwala na zapoznanie się z odnowionymi budynkami i przestrzeniami w centrum Łodzi

- Po raz pierwszy w tym roku stworzyliśmy trasę festiwalową, która tworzy domknięty ring. Można rozpocząć ją w dowolnym punkcie, obejrzeć wszystkie atrakcje, i do niego wrócić. To powinno ułatwić wygodne spacerowanie po mieście i trasie wydarzeń - w rozmowie z "Super Expressem" powiedziała dyrektor kreatywna Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival Beata Konieczniak.

Light.Move.Festival 2019. Na trzy wieczory Łódź stanie się stolicą światła

Podczas wydarzenia Light.Move.Festival w centrum Łodzi będzie roić się od świetlnych atrakcji. Wśród najciekawszych spośród nich można wymienić m.in. mapping, który zostanie zrealizowany na bryle Łódzkiego Domu Kultury, opowiadający o wypełnianiu naturalnej przestrzeni działalnością człowieka, świetlny tunel, który stanie na ul. Traugutta czy interaktywna instalacja w Pasażu Rubinstaina, która reaguje... na przytulanie. Podczas Light.Move.Festival będzie można także wziąć udział w Warsztatach Fotografii Nocnej, posłuchać jazzu w wykonaniu Kwintetu “Kwintesencja” lub napić się fluorescencyjnego napoju podczas FLUO PARTY. 

Light.Move.Festival rozpocznie się w piątek 27 września, a zakończy w niedzielę 29 września. Szczegółowe informacje na temat Festiwalu Światła w Łodzi, programu tego wydarzenia czy organizacji ruchu w centrum miasta można znaleźć na stronie internetowej lmf.com.pl

Więcej o: