Akcja CBŚP. RMF FM: Wśród zatrzymanych jest scenarzysta Patryka Vegi, Grzegorz B.

Podczas zorganizowanej akcji CBŚP na Podkarpaciu zatrzymany został współpracownik Patryka Vegi, Grzegorz B. - wynika z ustaleń RMF FM. Według śledczych miał mieć powiązania z gangiem pseudokibiców i z handlem narkotykami.

Scenarzysta Patryka Vegi, który wystąpił też w jego filmie o środowisku pseudokibiców zatytułowanym "Bad boy", został zatrzymany przez CBŚP. Jak wynika z ustaleń RM FM, jest powiązany ze śledztwem w sprawie śląskich pseudokibiców grupy Psychofans. 

Omar Sy w serialu 'Lupin', NetflixNiezwykła kariera Omara Sy. Jak stał się międzynarodową gwiazdą?

Zorganizowana akcja CBŚP. Grzegorz B. zatrzymany

RMF FM podaje, że Grzegorz B., współpracownik Patryka Vegi, został zatrzymany podczas zorganizowanej akcji CBŚP na Podkarpaciu. Razem z nim - jak wynika z ustaleń dziennikarza rozgłośni - zatrzymano dwóch innych członków grupy Psychofans. W produkcjach Vegi zawsze przewija się motyw przestępczy, tak też było w przypadku filmu "Bad Boy", przy którym współpracował z Grzegorzem B. Jednak w jego przypadku fabuła filmu Vegi miesza się z rzeczywistością, ponieważ jak się okazało, może być zamieszany w sprawę śląskich pseudokibiców znanych z pobić i oszustw.

Informację o tym, że zatrzymany przez CBŚP mężczyzna to współpracownik Patryka Vegi potwierdziła też katowicka "Gazeta Wyborcza".

Scenarzysta Patryka Vegi w tarapatach. Zarzuty się mnożą

Scenarzyście Vegi postawiono między innymi zarzut udziału w handlu narkotykami, które rozprowadzał właśnie wśród grupy pseudokibiców, a także powoływania się na wpływy w Służbie Więziennej na Podkarpaciu. Prokuratura chce też, by Grzegorz B. odpowiedział za wręczenie łapówki za prawo jazdy.

Patryk Vega na planie jednego ze swoich filmów"To jest tak okrutne, że trąci fejkiem". Obejrzałam "Oczy diabła" od Vegi

Grupa Psychofans powiązana z pseudokibicami śląskiego klubu piłkarskiego to gang działający od 2014 do 2017 roku na terenie Śląska i Małopolski. Członkowie brali udział w pobiciach, rozbojach, oszustwach i porwaniach dla okupu, a także przestępstwach narkotykowych.

Jak pisze rmf24.pl w dużym śledztwie przeciwko grupie Psychofans prowadzonym przez śląski wydział Prokuratury Krajowej oskarżonych zostało już 108 jej członków, a obecnie w postępowaniu jest kolejnych 57 podejrzanych.

Zobacz wideo "Pętla". Vega pokazuje zwiastun "dla kobiet"
Więcej o: